Zmiana przepisów w sprawie znakowania - Ministerstwo Rolnictwa rozpoczyna konsultacje z przemysłem

2006-03-27

MRiRW zaprosiło PFPŻ do zaopiniowania dokumentu DG SANCO w sprawie ulepszenia systemu przepisów UE dotyczących znakowania żywności.

Polska Federacja Producentów Żywności otrzymało z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokument zatytułowany : „Etykietowanie: konkurencyjność, informowanie konsumentów i uproszczenie i udoskonalenie otoczenia prawnego w UE” z prośbą o zapoznanie się z jego treścią i wyrażenie opinii.
Dokument ten stanowi opracowanie DG SANCO (Dyrekcji Generalnej UE ds. Zdrowia i Ochrony Konsumenta) mającym stanowić podłoże do dyskusji odnośnie udoskonalenia unijnych wymagań w zakresie znakowania.

Źródło: PFPŻ
Aktualności

2019-12-04 11:59:44 | Komentarze: 0

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

W tym roku w ramach kampanii świątecznej marka Pepsi przygotowała dla konsumentów coś specjalnego. Zamiast standardowej reklamy, marka stworzyła bajkowy mini film, w którym opowiada własną historię świątecznych przygotowań w wydaniu elfów Pepsi. W filmie wzięła udział plejada polskich gwiazd: Maciej Musiał (Elf Kelfin), Wiktoria Gąsiewska (Elfka Ewka), Adam Fidusiewicz (Elf Elfis), Kacper Młynarkiewicz (Elf Rafaelf) oraz… tutaj niespodzianka dla tych, którzy obejrzą. Jest też smaczek w postaci ukrytych w filmie cameo znanych influencerów marki: Jakoba Kosela, Lary Gessler i Adama Wiejaka. Premiera spotu przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku na YouTube oraz na antenie Telewizji Polsat w trakcie Mikołajkowego Charytatywnego Bloku Reklamowego.

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Wyzwanie Smaku Pepsi – gorące weekendy pełne smaku i dobrej zabawy

Muzyka Smakuje Lepiej z Lay’s - zabierz paczkę na festiwal! Pierwsza muzyczna kampania marki Lay’s

Marka Lay’s ruszyła z nowym konkursem – do wygrania aż 490 nagród o łącznej wartości prawie pół miliona złotych, w tym codziennie iPhone 8.

Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans

Żyj kolorowo! Lubelska w nowej odsłonie!

Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech 2017

Brześć intensyfikuje współpracę z Biedronką

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations