Zmiana dystrybucji sosów Tabasco

2011-07-21

Już jesienią Develey Polska zaoferuje moc pikantnych wrażeń wszystkim wielbicielom ognistych produktów. Z początkiem września firma rozpoczyna współpracę z firmą MclLhenny Co. producentem oryginalnych sosów TABASCO®, będąc jej wyłącznym przedstawicielem w Polsce. Sosy TABASCO® to amerykańska marka z ugruntowaną międzynarodową pozycją.

Tabasco to marka z temperamentem, która w niezwykły sposób łączy w sobie dwie moce: ostrość i smak. Czy będzie to sos z nutą czosnku, ostry czerwony klasyk czy łagodny aromatyczny sos zielony, każdy z nich nadaje wielu potrawom to „coś”. Zapewne niejeden koneser pikantnego smaku wie, że sos Tabasco ma bogatą historią oraz tradycję. Jak podaje legenda w 1868 r. Edmund Mcllhenny otrzymał od podróżnika garść papryczek meksykańskiego pochodzenia z zachętą doprawiania nimi potraw. Zasiał je, a z ich dojrzałych strączków wyprodukował sos Tabasco, który już od ponad 140 lat sprzedawany jest w ponad 160 krajach świata. Firma nadzoruje uprawy wszystkich papryk używanych w sosach Tabasco, które gdy osiągają dojrzałość są ręcznie zbierane przez członków rodziny McIlhenny. Jak mówi jeden z ojców marki „Od 1868r, rodzina McIlhenny jest w pełni oddana produktom najwyższej jakości, które wyostrzają smak potraw. Naszą misją jest zapewnienie, aby logo Tabasco było gwarantem najwyższej, bezkompromisowej jakości.”
Przejęcie dystrybucji produktów Tabasco przez markę Develey Polska to kolejne potwierdzenie renomy marki. „Cieszymy się z tego, że zarówno klienci jaki i producenci dobrej jakości produktów darzą naszą markę zaufaniem”– podkreśla Monika Rucińska Brand Manager marek Tabasco oraz Kikkoman. Develey to marka z ponad 160-letnią tradycją, znana i ceniona na rynkach międzynarodowych, obecnie jest jednym z największych producentów musztard, sosów delikatesowych oraz dressingów w Europie. Oprócz sosów Tabasco firma jest dystrybutorem marki Kikkoman, obecnie największego i najbardziej znanego producenta sosu sojowego na świecie.