Zdrowe grillowanie z Vegetą Mix!

2006-06-19

Podravka przypomina, że sukces udanego grillowania kryje się w przestrzeganiu prostych zasad i doborze odpowiednich przypraw. Vegeta Mix do grilla sprzedawana w 100 gramowej tubie oraz 20 gramowej torebce, to wyjątkowa kompozycja ziół i warzyw, która gwarantuje sukces kulinarny.

Wszystkim pasjonatom zdrowych posiłków na świeżym powietrzu polecamy Vegetę Mix do grilla. Przyprawa ta nada wyjątkowego smaku i aromatu tradycyjnym kiełbaskom, mięsom, a także warzywom. Niezwykła mieszanka czosnku, kolendry, białej gorczycy, czerwonej papryki, majeranku, gałki muszkatołowej, czarnego pieprzu, goździków, szałwii, rozmarynu, ziela angielskiego, kardamonu, suszonej marchwi i cebuli, zachwyci podniebienie niejednego smakosza. Aby grillowanie było nie tylko smaczne, ale także zdrowe, należy przestrzegać kilku prostych zasad i używać produktów specjalnie przystosowanych do grilla.
Vegeta Mix do grilla dostępna jest w dwóch rodzajach opakowań. 20 gramowa torebka przyprawy to idealna propozycja dla organizatorów przyjęć w kameralnym gronie. Jedna saszetka wystarczy na przygotowanie 4-5 porcji dań z grilla. Zwolennikom częstego biesiadowania w liczniejszym towarzystwie, polecamy natomiast Vegetę Mix do grilla w 100 gramowej tubie, z której wyczarujemy aż 20-25 porcji dań. Opakowanie posiada szczelne zamknięcie, dzięki któremu przyprawa na długo zachowuje swój aromat i nie przepuszcza wilgoci.
Potrawy z grilla są zdrowsze, niż te smażone na patelni, między innymi dlatego, że do ich przygotowywania nie używamy tłuszczu. Ponadto, w trakcie grillowania pod wpływem temperatury, z mięsa wytapia się zbędny tłuszcz. Dzięki temu dania z grilla są o wiele mniej kaloryczne, nie obciążają przewodu pokarmowego i organizm szybciej je trawi. Grillowanie trwa krócej niż smażenie czy gotowanie, a więc mięsa, ryby, warzywa i owoce nie tracą wartości odżywczych, pozostają kruche, delikatne i smaczne.
Zdrowe grillowanie jest możliwe dzięki kilku prostym regułom. Produkty spożywcze należy grillować na specjalnych aluminiowych tackach, nad rozżarzonym, równomiernie rozsypanym węglem drzewnym. Bardzo szkodliwe dla organizmu jest rozpalanie grilla przy użyciu makulatury lub starego drewna, oraz spalanie tłuszczu wytapiającego się z mięsa. Dochodzi wtedy do uwolnienia szkodliwych substancji, takich jak węglowodory aromatyczne, nadtlenki lipidowe i wolne rodniki, które mogą prowadzić do nowotworów i miażdżycy. Należy pamiętać, że mięso przeznaczone do grillowania nie może być peklowane ani konserwowane saletrą, która w wysokiej temperaturze rozkłada się do związków toksycznych. Mięso powinno mieć temperaturę pokojową, w żadnym razie nie może być zamrożone. Bezpośrednio na ruszcie możemy piec tylko te potrawy, które wymagają krótkiej obróbki cieplnej. Aby zneutralizować działanie wolnych rodników do każdego dania warto dodać porcję zdrowych warzyw.
Dostępność Sprzedaży:
Vegeta Mix do grilla w tubie o pojemności 100 g kosztuje ok. 4.00 zł, Vegeta Mix do grilla w torebce o pojemności 20 g kosztuje ok. 1,30 zł. Przyprawy są dostępne w sklepach detalicznych, a także super- i hipermarketach na terenie całego kraju.