Wielkanocne wypieki z Domowymi sekretami Appetita

2014-04-18

Wielkanoc pachnie drożdżową babą i nierozłącznie kojarzy się z bogato zdobionymi mazurkami. Trudno wyobrazić sobie świąteczny stół bez domowych wypieków. W ich przygotowaniu pomocne okażą się przyprawy cukiernicze Domowe sekrety Appetita.

Domowe sekrety Appetita to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy samodzielnie przygotowują wypieki i desery. Na linię składają się: Proszek do pieczenia, Cukier wanilinowy, Przyprawa do piernika, Cynamon mielony, Kwasek cytrynowy, Soda oczyszczona, Żelatyna oraz Amoniak. Dzięki nim przygotowanie domowych ciast, ciasteczek i deserów będzie proste i przyjemne. Cukier wanilinowy wzbogaci smak mazurków i serników, a Cynamon mielony to obowiązkowy dodatek do szarlotek i jabłeczników.


Aby ciasto dobrze wyrosło i nabrało puszystości, należy przede wszystkim dobrze dobrać środek spulchniający. Soda oczyszczona oraz Proszek do pieczenia pasują szczególnie do dużych, ciężkich ciast. Różnią się nieco działaniem. Soda oczyszczona doskonale sprawdza się przy wypiekach, które zawierają składniki o kwaśnym odczynie, np. ocet, sok z cytrusów lub innych owoców, śmietanę, kwaśne mleko, miód czy melasę. Do ciast, w skład których nie wchodzi żaden kwaśny składnik, lepiej dodać proszek do pieczenia. Natomiast Amoniaku używa się głównie do wypieku ciasteczek. Nadaje im bąbelkową strukturę, sprawiając, że są jednocześnie puszyste i chrupiące.

Ciasto w wielkanocnej święcące symbolizuje doskonałość i dobrobyt, a także świadczy o umiejętnościach gospodyni. W świątecznym menu nie może zabraknąć tradycyjnych mazurków, drożdżowych bab, serników i szarlotek, które są dopełnieniem rodzinnych spotkań przy wspólnym stole. Cukiernicza linia Domowe sekrety ułatwi przygotowanie tradycyjnych świątecznych wypieków.


Producent: Jutrzenka Colian
Produkt: Proszek do pieczenia Cena det.: ok. 0,50 zł Gramatura: 15 g
Produkt: Cukier wanilinowy Cena det.: ok. 0,60 zł Gramatura: 16 g
Produkt: Przyprawa do piernika Cena det.: ok. 1,50 zł Gramatura: 25 g
Produkt: Cynamon mielony Cena det.: ok. 1,50 zł Gramatura: 20 g
Produkt: Kwasek cytrynowy Cena det.: ok. 1 zł Gramatura: 20 g
Produkt: Soda oczyszczona Cena det.: ok. 0,90 zł Gramatura: 30 g
Produkt: Żelatyna spożywcza Cena det.: ok. 2,20 zł Gramatura: 30 g
Produkt: Amoniak Cena det.: ok. 1,20 zł Gramatura: 30 g

Więcej informacji udziela:
Anna Wawra/ Kolterman Media Communications
tel. 22 392 06 23 kom. 510 081 103 e-mail: a.wawra@kmc-pr.pl

Źródło: Anna Wawra

Aktualności

2020-05-27 12:17:37 | Komentarze: 0

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

W kwietniu br. na rynku pojawiła się nowość w ofercie smakowej od Żywiec Zdrój – Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU. Produkt ten to połączenie krystalicznej, górskiej wody źródlanej z naturalnymi aromatami, bez cukru i kalorii. Nowość skierowana jest do osób poszukujących produktów o wyrazistym, słodkim smaku, a jednocześnie wybierających produkty bez kalorii. Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU dostępny jest w regularnej sprzedaży w trzech wariantach smakowych – truskawki, cytryny i arbuza.

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Wyzwanie Smaku Pepsi – gorące weekendy pełne smaku i dobrej zabawy

Muzyka Smakuje Lepiej z Lay’s - zabierz paczkę na festiwal! Pierwsza muzyczna kampania marki Lay’s

Marka Lay’s ruszyła z nowym konkursem – do wygrania aż 490 nagród o łącznej wartości prawie pół miliona złotych, w tym codziennie iPhone 8.

Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans

Żyj kolorowo! Lubelska w nowej odsłonie!

Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech 2017