Technicoat otwiera pierwszą w Europie Środkowej licencjonowaną linię produkcyjną DIBS (DuPont Industrial Bakery Solutions – Rozwiązania DuPont dla piekarni przemysłowych)

2012-12-18

W grudniu 2012 r. Technicoat s.r.o., partner DuPont Chemicals & Fluoroproducts, otworzył nową fabrykę w Czechach (Homole, Czeskie Budziejowice) z pierwszą w Europie Środkowej licencjonowaną linią produkcyjną wykorzystującą technologię DuPont Industrial Bakery Solutions (DIBS), przeznaczoną do wyrobu wysokiej jakości form oraz blach do pieczenia. Jest to pierwsza inwestycja w regionie, dzięki której na rynki lokalne w Czechach, Polsce, Rumunii oraz Rosji trafią wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie nakładania powłok zapobiegających przywieraniu przeznaczone dla przemysłu piekarskiego. Potencjał produkcyjny nowej linii fabrycznej umożliwi wyrób ponad 1000m2 blach oraz form piekarniczych z powłokami DuPont™ Teflon® dziennie. Wartość całej inwestycji to w przybliżeniu 2 miliony euro, z czego na nowe wyposażenie wydano 800 tysięcy euro. Fabryka zatrudni 60 miejscowych pracowników.

„Technicoat jest partnerem DuPont od ponad 15 lat i jako pierwszy wprowadzał nasze licencjonowane rozwiązania przemysłowe w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Ta innowacyjna fabryka jest dowodem wartości naszego strategicznego i długotrwałego partnerstwa.” – powiedziała w mowie wygłoszonej podczas ceremonii otwarcia Natalia Kasyanova, Global Business Manager Finishes and Release Coatings w DuPont Fluoropolymer Solutions.

„Poprzez DIBS DuPont wdraża innowacyjne rozwiązania w dziedzinie powłok zapobiegających przywieraniu, bazujące na fluoropolimerowej technologii Teflon® . Od początku byliśmy w ten projekt bardzo zaangażowani. DuPont udzielił nam dużego wsparcia, oferując optymalną technologię produkcyjną oraz zaplecze techniczne, a także pomoc w zapewnieniu odpowiedniej jakości w początkowym okresie produkcji.” – powiedział Martin Kortus, Dyrektor Generalny Technicoat. „Z nowym sprzętem i powłokami DuPont będziemy mogli zaoferować piekarniom przemysłowym rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie ich zdolności produkcyjnych oraz możliwości wytwarzania zdrowszych produktów.” – dodaje Martin Kortus.

Rozwiązania DIBS (DuPont Industrial Bakery Solutions) to wysokiej jakości systemy powłok do blach oraz form dla piekarni przemysłowych, oferowane pod marką DuPont™ Teflon®. Ich szczególną zaletą jest tworzenie nowych możliwości dla piekarni przemysłowych. Wdrożenie DIBS ma wpływ zarówno na zwiększenie zdolności produkcyjnych, poprawę higieny i bezpieczeństwa produkcji, jak i na podniesienie jakości oraz wartości odżywczych wypiekanych produktów dzięki przeprowadzaniu częstych audytów. Systemy DIBS aplikowane i dystrybuowane są wyłącznie za pomocą sieci wyspecjalizowanych, licencjonowanych partnerów. Technicoat jest jedynym licencjonowanym wykonawcą powłok DIBS w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej.

TECHNICOAT s.r.o. jest międzynarodową firmą, specjalizującą się w wysokiej jakości obróbce powierzchni oraz aplikacji funkcjonalnych powłok dla przemysłu naftowo-gazowego, motoryzacyjnego, spożywczego oraz chemicznego. Firma zatrudnia około 100 pracowników
w 3 fabrykach:
· Ceske Budejovice w Czechach (60 pracowników),
· Bestwina w Polsce (30 pracowników),
· Campina w Rumunii (10 pracowników).
Od 2010 r. współwłaścicielem Technicoat jest niemiecka firma Adelhelm. Przewidywany wspólny dochód w 2012 r. osiągnie pułap 22 milionów euro. Z kolei prognoza dochodu Technicoat
w 2013 r. to około 6 milionów euro. Na 2013 r. planowane jest także rozszerzenie działalności
w Rosji.

DuPont (NYSE: DD) od 1802 r. dostarcza na rynek światowy najwyższej klasy rozwiązania naukowe i technologiczne w postaci innowacyjnych produktów, materiałów oraz usług. Firma wierzy, że poprzez współpracę z klientami, rządami, organizacjami pozarządowymi, a także liderami myśli, możliwa jest pomoc w znalezieniu rozwiązań dla takich globalnych problemów jak: dostarczanie zdrowej żywności we wszystkich rejonach świata, zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych oraz ochrona życia i środowiska. Dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w globalne innowacje znajdują się na stronie: www.dupont.com. Uzupełniające dane na temat działalności DuPont w Polsce można znaleźć na stronie: www.dupont.pl

1. Innowacyjna, licencjonowana linia proszkowego pokrywania DIBS w nowej fabryce Technicoat Ltd. w Homole, w Czechach.
2. Natalia Kasyanova, Global Business Manager Finishes and Release Coatings w DuPont Fluoropolymer Solutions wręcza certyfikat dostawcy DIBS Martinowi Kortusowi (po lewej), dyrektorowi generalnemu Technicoat oraz Thomasowi Adelhelmowi (po prawej), dyrektorowi głównemu Adelhelm Group.
3. Wybudowane od podstaw w ciągu mniej niż 2 lat, kosztem inwestycji o wartości około 2 milionów euro, nowy biurowiec oraz fabryka Technicoat - jedna z pierwszych na świecie linii do nakładania pokryć posiadająca pełną licencję na wykonywanie powłok zgodnie z wymagającymi standardami jakości DIBS.

Źródło: TECHNICOAT s.r.o.

Aktualności

2019-12-04 11:59:44 | Komentarze: 0

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

W tym roku w ramach kampanii świątecznej marka Pepsi przygotowała dla konsumentów coś specjalnego. Zamiast standardowej reklamy, marka stworzyła bajkowy mini film, w którym opowiada własną historię świątecznych przygotowań w wydaniu elfów Pepsi. W filmie wzięła udział plejada polskich gwiazd: Maciej Musiał (Elf Kelfin), Wiktoria Gąsiewska (Elfka Ewka), Adam Fidusiewicz (Elf Elfis), Kacper Młynarkiewicz (Elf Rafaelf) oraz… tutaj niespodzianka dla tych, którzy obejrzą. Jest też smaczek w postaci ukrytych w filmie cameo znanych influencerów marki: Jakoba Kosela, Lary Gessler i Adama Wiejaka. Premiera spotu przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku na YouTube oraz na antenie Telewizji Polsat w trakcie Mikołajkowego Charytatywnego Bloku Reklamowego.

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Wyzwanie Smaku Pepsi – gorące weekendy pełne smaku i dobrej zabawy

Muzyka Smakuje Lepiej z Lay’s - zabierz paczkę na festiwal! Pierwsza muzyczna kampania marki Lay’s

Marka Lay’s ruszyła z nowym konkursem – do wygrania aż 490 nagród o łącznej wartości prawie pół miliona złotych, w tym codziennie iPhone 8.

Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans

Żyj kolorowo! Lubelska w nowej odsłonie!

Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech 2017

Brześć intensyfikuje współpracę z Biedronką

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations