Tatra Grzaniec - nowe piwo Grupy Żywiec, wyłącznie na zimę

2011-11-16

Od początku roku potentat polskiego rynku piwa konsekwentnie buduje najbardziej zróżnicowaną ofertę piw na polskim rynku piwa. Wprowadzając Grzańca pod marką Tatra, Grupa Żywiec chce udowodnić, że Polacy którzy są piwnymi ekspertami, piją piwo także poza sezonem letnim.

Tatra Grzaniec to jedyny gotowy produkt tego typu na polskim rynku piwa. Jego wprowadzenie do oferty ponad 30 produktów Grupy Żywiec jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku piwa. Obecnie konsumenci są bardziej otwarci na piwa specjalne, smakowe, o unikalnych recepturach.

„Do tej pory piwo było postrzegane jako produkt sezonowy na lato. Grupa Żywiec wprowadza na rynek swoją kolejną nowość po sezonie, kiedy zwyczajowo następuje spadek zainteresowania Polaków orzeźwiającym piwem na rzecz mocniejszych alkoholi. Mamy nadzieję, że rozgrzewający Tatra Grzaniec zmieni tę sytuację” – mówi Tomasz Hadam z zespołu marki Tatra Grupy Żywiec.

Tatra Grzaniec to unikalna kompozycja piwa jasnego z dodatkiem korzenno-owocowych aromatów. Można w nim doszukać się naturalnych zapachów kardamonu i cynamonu. Tatra Grzaniec nie wymaga dodatkowego przyprawiania – jest gotowy do spożycia po podgrzaniu do temperatury 60-70oC.
Piwo będzie dostępne na rynku tylko od listopada do końca marca 2012 r.

Obecnie Grupa Żywiec posiada najbardziej zróżnicowane portfolio piwnych marek w Polsce – ze 100 aktywnych na rynku oferuje aż 16 marek w ponad 30 wariantach i 5 stylach piwnych. Tylko w tym roku producent m.in. Żywca i Warki wprowadził na rynek 3 warianty niepasteryzowane piw regionalnych (Specjal, Leżajsk I Królewskie), Leżajsk pszeniczne oraz rozpoczął dystrybucję piwa Kilkenny i dwóch odmian Guinnessa. To nie wszystkie nowości, jakie Grupa Żywiec przygotowała dla swoich klientów w tym roku.