Relacja z targów INTERPIEK-POLGASTRO 2006

2006-02-22

W dniach 16-18 lutego w Hali "Łuczniczka" w Bydgoszczy odbyły się - już po raz piętnasty Targi Artykułów Spożywczych, Maszyn i Urządzeń dla Piekarstwa, Cukiernictwa i Gastronomii „INTERPIEK – POLGASTRO”. Na powierzchni wystawienniczej około 1300m2 swoją ofertę zaprezentowało 85 wystawców z Polski, Niemiec i Egiptu. Targi odwiedziło ponad cztery tysiące osób w tym goście z Rosji, Łotwy, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Tegoroczna edycja organizowana była przy współpracy z Akademią Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy, Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, Cechem Rzemiosł Spożywczych w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Stowarzyszeniem Rzemieślników Piekarstwa RP, Stowarzyszeniem Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP oraz wydawnictwami branżowymi i portalami internetowymi.
Targom towarzyszyły liczne imprezy branżowe: konferencje, seminaria, konkursy i spotkania. Największą popularnością cieszyły się:

- Konferencja Międzynarodowa „Żywienie człowieka–Inżynieria maszyn”
- Seminarium "Przepisy i praktyka w eksporcie wyrobów"
- Ogólnopolski Konkurs Wyrobów Piekarskich i Cukierniczych "Smak Polskiego Pieczywa"
- Mistrzostwa Młodych Piekarzy Regionu Kujawsko-Pomorskiego - Mistrzostwa Regionu w Cukiernictwie
- Eliminacje ogólnopolskiego turnieju dla uczniów zawodowych szkół spożywczych „Najlepszy w zawodzie” - piekarz, cukiernik
- Eliminacje regionalne ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół gastronomicznych "Zielone Czapki Bonduelle"

Najlepsze wyroby zgłoszone do targowych konkursów, nagrodzone zostały „Złotymi Medalami” Targów Bydgoskich SAWO.