Piątnica otwiera nową linię produkcyjną w Ostrołęce

2011-12-09

OSM Piątnica zainwestowała w nową linię do produkcji serów twarogowych w plastrach w Ostrołęce ok. 7 mln zł. Dzięki jej uruchomieniu, Piątnica rozszerzy asortyment o nową grupę produktów Milandia Ogród Smaków.

OSM Piątnica uruchomiła w Ostrołęce w listopadzie br. w pełni zautomatyzowaną linię do krojenia i pakowania świeżego sera. To pierwsza tak duża inwestycja firmy w zakładzie przejętym w wyniku połączenia Piątnicy ze SM Ostrołęka w marcu tego roku. „Ostrołęcka linia produkcyjna do serów twarogowych w plastrach, według naszej wiedzy, jest w tej chwili największą tego typu instalacją w Polsce – mówi Tomasz Głasek, Kierownik Działu Handlu OSM Piątnica. – W skład nowej linii wchodzą dwie zasadnicze instalacje: tunel chłodniczy (produkcji belgijskiej) oraz właściwa linia porcjująca i pakująca plastry (produkcji niemieckiej). „Znaczną część inwestycji zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich”.

Po uruchomieniu nowej linii, od listopada w zakładzie terenowym OSM Piątnica w Ostrołęce, obok świeżego Mleka Wiejskiego, produkowane są sery twarogowe w plastrach. Nowa grupa produktów Piątnicy została wprowadzona na rynek pod ujednoliconą marką Milandia Ogród Smaków. Są to pierwsze i jedyne na rynku sery twarogowe w plastrach, których głównym składnikiem jest ser mascarpone produkowany w Polsce wyłącznie przez mleczarnię w Piątnicy.


Więcej informacji na temat firmy OSM Piątnica na stronie www.piatnica.com.pl

Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?