OSM Piątnica awansowała w rankingach

2012-05-09

Rekordowy przychód w 2011 r. pozwolił Spółdzielni z Piątnicy zająć 301 miejsce w zestawieniu Pięciuset Największych Polskich Firm opracowanym przez redakcję tygodnika Polityka oraz 371 pozycję na Liście 500 Rzeczpospolitej.

W wyniku połączenia z SM Ostrołęka Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica osiągnęła w ubiegłym roku rekordowy przychód na poziomie ok. 700 mln zł, który pozwolił jej zająć wysokie miejsce w prestiżowych rankingach największych polskich przedsiębiorstw w 2011 r. Spółdzielnia awansowała w zestawieniu tygodnika Polityka aż o 47 oczek, plasując się na 301 miejscu, co dało jej wysoką 35 pozycję wśród firm z branży spożywczej. Rok wcześniej OSM Piątnica zajęła w rankingu 348 miejsce.

Spółdzielnia z Piątnicy jest również 5 największą firmą z branży mleczarskiej na Liście 500 Największych Firm opracowanej przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, wyprzedzając w rankingu m.in. firmę Hochland Polska. OSM Piątnica zajęła 371 pozycję w tegorocznym zestawieniu, uwzględniającym przychody w 2011 r., i awansowała o 56 miejsc w porównaniu z poprzednią edycją rankingu, w której zajęła 427 lokatę. O pozycji na Liście Rzeczpospolitej decyduje wysokość przychodów ze sprzedaży.

Coraz wyższa pozycja w rankingach największych firm niezmiernie nas cieszy i mobilizuje do dalszego rozwoju – mówi Zbigniew Kalinowski, Prezes OSM Piątnica. – Właśnie rozpoczęliśmy kolejne inwestycje, których łączna wartość w ciągu najbliższych 3 lat przekroczy 100 mln zł. Działania te pozwolą nam na zwiększenie możliwości produkcyjnych obecnie wytwarzanych wyrobów oraz wyrób zupełnie nowych asortymentów mleczarskich. Inwestycje te pozwolą nam na stworzenie potencjału produkcyjnego, który mamy nadzieję, umożliwi także aktywne działania na rynkach eksportowych.

Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.piatnica.com.pl

Informacje o firmie OSM Piątnica
OSM Piątnica jest jedną z najważniejszych i zarazem najnowocześniejszych mleczarni nie tylko w kraju, ale i na świecie. Swoją pozycję osiągnęła dzięki dbałości o najwyższą jakość produktów, ich innowacyjność oraz spełnianie oczekiwań szerokiej grupy konsumentów. W 1992 roku OSM Piątnica wprowadziła na rynek Serek Wiejski. Dzisiaj jest liderem w jego sprzedaży, z 50% udziałem w rynku. Mleczarnia była pierwszym polskim producentem Serka Wiejskiego z owocami i z miodem. Jest liderem w segmencie śmietan świeżych (20% rynku) i sera Mascarpone (50% rynku), a także współliderem w kategorii twarogów oraz drugim producentem serków do smarowania – w marce Twój Smak i Twój Smak Puszysty – (15% rynku). W 2011 roku wprowadziła pierwsze na rynku, innowacyjne desery z konfiturą oraz sery twarogowe w plastrach z mascarpone. 20 lat po wprowadzeniu Serka Wiejskiego oferta mleczarni została uzupełniona o świeże Mleko Wiejskie. OSM Piątnica, jako jedna z pierwszych w kraju (2003 r.) wdrożyła system ochrony środowiska zgodny z normą ISO 14001, będący częścią Zintegrowanego Systemu Zarządzania – pierwszego wśród polskich spółdzielni mleczarskich. Firma była także jedną z niewielu w kraju, które spełniały wymogi Unii Europejskiej jeszcze przed akcesją do UE. Potwierdzeniem najwyższych standardów OSM Piątnica jest także certyfikat IFS (International Food Standard), przyznawany zakładom spełniającym międzynarodowe wymagania w zakresie najwyższej jakości i bezpieczeństwa żywności. OSM Piątnica spełnia je na poziomie wyższym.
Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?