Nowy szef Coca-Cola HBC Polska

2006-07-24

Od czerwca Coca-Cola HBC Polska ma nowego dyrektora generalnego, a jest nim Dimitris Vidakis. Od 1992 r. pracował w firmie Unilever gdzie zajmował stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za dział lodów w Czechach i na Słowacji.

W 2002 r. przeniósł się do Budapesztu i przyjął dodatkowo odpowiedzialność za dział lodów na Węgrzech, w Chorwacji, Słowenii, Serbii oraz Rosji. Następnie w lipcu 2004 r. objął stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za dwa działy, lodów i żywności mrożonej w Austrii.
Dimitris Vidakis otrzymał tytuł magistra matematyki na uniwersytecie w Atenach. Kontynuował studia w Londynie, gdzie uzyskał dyplomy: Master in Computer Science oraz Master in Business Administration. Urodzony w Atenach ma 43 lata, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Interesuje się architekturą i sztuką dekoracji, a w czasie wolnym lubi żeglować, grać w koszykówkę i jeździć na nartach. Coca-Cola HBC Polska jest polską spółką-córką firmy Coca-Cola Hellenic Bottling Company, która produkuje i dystrybuuje napoje The Coca-Cola Company w 27 krajach, dostarczając swoje produkty ponad 500 milionom konsumentów.