Nowy produkt Herbapolu Lublin wspomagający proces odchudzania mężczyzn

2006-10-19

Firma Herbapol Lublin wprowadza na rynek innowacyjny produkt wspomagający proces odchudzania, przeznaczony specjalnie dla mężczyzn. System SlimFigura men to zestaw herbat ziołowych opracowany z myślą o mężczyznach, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie. „Podstawę Systemu SlimFigura men stanowią składniki pozytywnie wpływające na czynności fizjologiczne organizmu człowieka. Ułatwiają one spalanie tłuszczu, oczyszczają organizm oraz zwiększają jego siłę i witalność” – mówi Jacek Sitko, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu Herbapolu Lublin.

System SlimFigura men składa się z dwóch, uzupełniających się faz:
1.Redukcja
2.Wspomaganie
I Faza – Redukcja.

W pierwszej fazie składniki herbaty wspomagają proces odchudzania poprzez przyspieszanie metabolizmu oraz oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Herbatę „Redukcja” należy stosować codziennie rano, nie krócej niż 21 dni.

W skład herbaty przeznaczonej dla tej fazy wchodzi:
Zielona herbata – to źródło polifenoli, jednych z najefektywniejszych przeciwutleniaczy neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych powstających w czasie procesów przemiany materii.
Nasiona guarany – źródło naturalnej, łatwo przyswajalnej i łagodnej dla żołądka kofeiny, która usuwa zmęczenie i podnosi sprawność fizyczną organizmu.
Herbata Pu-erh – zwana „czerwonym złotem”, pobudza procesy trawienne oraz stanowi bogate źródło polifenoli – przeciwutleniaczy spowalniających procesy starzenia. Uważa się, iż przyspiesza ona spalanie tkanki tłuszczowej.
Wyciąg suchy z Garcinia Cambogia 60% HCA – naturalne źródło kwasu HCA, którego działanie zmniejsza uczucie głodu, a tym samym hamuje apetyt. Hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za przemianę węglowodanów w tkankę tłuszczową w organizmie.
Wyciąg suchy z nasion kakaowca – pomaga odchudzającym się korzystać ze znanych z poprawiania nastroju właściwości czekolady bez dodatkowych kalorii.

Faza II – Wspomaganie

Składniki drugiej fazy Systemu SlimFigura men zwiększają siłę, witalność i wytrzymałość organizmu oraz zachęcają do większej aktywności fizycznej. Należy stosować ją codziennie po południu nie krócej niż przez 21 dni.

W skład herbaty przeznaczonej dla drugiej fazy wchodzi: Zielona herbata – to źródło polifenoli, jednych z najefektywniejszych przeciwutleniaczy neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych powstających w czasie procesów przemiany materii. Nasiona guarany – źródło naturalnej, łatwo przyswajalnej i łagodnej dla żołądka kofeiny, która usuwa zmęczenie i podnosi sprawność fizyczną organizmu. Korzeń Maka – wzmacnia i wspomaga prawidłowe działanie układu immunologicznego, zalecany w stanach przewlekłego zmęczenia, dla osób prowadzących aktywny tryb życia wymagający intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego. Uznawany jest za środek wspomagający budowę masy mięśniowej.
Suchy wyciąg z Tribulus Terrestris – jest stosowany w medycynie ze względu na swoje właściwości rewitalizujące. Podnosi poziom testosteronu, wspomaga syntezę białek oraz wpływa pozytywnie na równowagę azotową organizmu. L-karnityna – jest niezbędna w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych: wychwytuje cząsteczki tłuszczu z krwi i transportuje je do wnętrza komórek mięśniowych, gdzie organizm wykorzystuje je jako źródło energii. Pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami a jej stosowanie wraz z odpowiednią dietą i aktywnością ruchową wydatnie przyspiesza proces odchudzania. Korzeń żeń-szenia – działa ogólnie pobudzająco i wzmacniająco, zwiększa wydolność organizmu oraz jego zdolności adaptacyjne, a także działa na organizm odtruwająco.

Najlepszy efekt kuracji zapewnia systematyczne picie herbat oraz stosowanie ich w zalecanej kolejności nie krócej niż przez 21 dni. Składniki Systemu SlimFigura men są bezpieczne dla organizmu, dlatego nie ma przeciwwskazań do kontynuowania kuracji przez dłuższy czas.

Nadwaga i otyłość to obecnie poważne choroby cywilizacyjne, na które cierpi już ponad połowa Polaków. Powodują je liczne czynniki, takie jak: siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, obciążenia dziedziczne. Kłopoty z nadwagą negatywnie wpływają na nasze zdrowie, kondycję fizyczną i samopoczucie. W walce z otyłością istotne jest racjonalne podejście i konsekwencja, a wszelkie gwałtowne i nieprzemyślane próby zrzucenia zbędnych kilogramów mogą szybko wywołać niepożądany skutek.

„Mężczyźni zapominają często o tym, że warto i należy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać oraz uprawiać aktywny tryb życia. Należy przy tym pamiętać, iż występują istotne różnice w odchudzaniu kobiet i mężczyzn. – powiedziała Dorota Osóbka, dietetyk Poradni Żywieniowej Food Line – Mężczyźni często wstydzą się stosować diety odchudzające i nie chcą liczyć kalorii. Dlatego też herbaty Herbapolu stanowią całkowitą odmianę od istniejących dotychczas drakońskich diet i propozycji dla Panów. W powiązaniu ze zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą, mogą znacząco wspomóc odchudzanie mężczyzn, nie powodując całkowitych zmian żywieniowych.”

Każde z opakowań herbaty System SlimFigura men zawiera po 21 saszetek o gramaturze 2,5 g zapakowanych w praktyczne kopertki. Dzięki temu ilość herbaty przeznaczoną do dziennego spożycia, można zabrać ze sobą do pracy czy na wyjazd.

Herbata System SlimFigura men jest do nabycia w sklepach spożywczych, zielarskich oraz aptekach. Sugerowana cena detaliczna za opakowanie zawierające 21 saszetek wynosi ok. 6,50 zł., zaś zestaw 2 herbat na pełną kurację wynosi ok. 12 zł.