Nowy orzechowy smak Baileys

2012-03-12

Baileys, największa na świecie marka likieru przedstawia nowy wariant. Wyjątkowy smak Bailyes, uwielbiany przez konsumentów na całym świecie, ma od niedawna kolejne wcielenie. Powstało dzięki recepturze, która łączy znaną z Baileys Original doskonałą kombinację świeżej śmietanki i najlepszej irlandzikiej whiskey, z delikatnym smakiem orzechów laskowych.

„Stworzyliśmy Baileys Flavours z myślą o wszystkich wielbicielach Baileys, aby mogli na nowo odkrywać jego klasyczny smak, który w każdym z 4 wariantów zyskał wyjątkowe dopełnienie. Rozszerzenie portfolio marki o warianty smakowe, Baileys with a Hint of Mint, Creme Caramel, Coffee i Hazelnut, to jedna z najbardziej udanych innowacji wprowadzonych przez Diageo w ostatnich latach” - mówi Agnieszka Lewandowska, Brand Manager portfolio likierów w Diageo Polska.

Historia Baileys to historia romansu, który rozpoczął się w 1971 od pytania, jak połączyć irlandzkie dziedzictwo i wyjątkową tradycję w produkcji alkoholu i mleka. Odpowiedzią były narodziny marki Baileys Original Irish Cream, która została wprowadzona na rynek 26 listopada 1974 roku.

W ciągu kolejnych lat wyjątkowy smak Baileys przeniósł markę poza granice Zielonej Wyspy. W 1990r. Original Irish Cream został mianowany najbardziej udanym produktem alkoholowym wprowadzonym na rynek w ciągu minionych 30 lat. Dzisiaj obecny jest w 160 krajach i od lat, jako jedyny likier plasuje się w TOP 10 największych marek alkoholowych na świecie rankingu ISWR. Tuż obok marek takich jak Smirnoff czy też Johnnie Walker, których historia sięga 200 lat wstecz.

W każdej minucie aż 2 260 osób na całym świecie delektuje się aksamitnym smakiem Baileys. Zetknięcie
z Baileys to uczucie podobne do miłości od pierwszego wejrzenia. Najlepiej przekonać się o tym osobiście
– poczuć, jak śmietanka jedwabiście rozpływa się w ustach, powoli rozpuszcza się, uwalniając rozgrzewającą słodycz whiskey i delikatny posmak czekolady. Baileys to nie tylko subtelny, pełen różnych odcieni smak. Przez kremowy ciepły kolor, jedwabistą konsystencję i sposób w jaki rozlewa się leniwie po kostkach lodu w szklance, zapach i wrażenie błogości jakie pozostawia, Baileys odddziałuje na wszystkie zmysły.

Jaki jest najprostszy sposób, by poznać zmysłowy smak Baileys? Szklanka i 3 kostki lodu. Lub ulubiona kawa, lody czy deser. Wystarczy odrobina Baileys, żeby codzienne przyjemności stały się wyjątkowe.
Co sprawia, że jest taki dobry? To soczyście zielone otoczenie, w którym powstaje, jakość każdego ze składników, inspirujący ludzie i szczypta celtyckiej magii.
Jednak najlepiej smakuje z ... przyjaciółmi.