Napoje Figo w nowej odsłonie

2009-03-12

Figo to orzeźwiające napoje dla dzieci w pysznych wariantach smakowych i w wygodnej formie.

Teraz są dostępne na rynku w nowej szacie graficznej. Zmiana wizerunku sprawia, że opakowanie jest bardziej czytelne i wyróżniające się na półce. Na etykiecie napojów znajdują się postacie Figo Team : Figo, Sztama i Tyka. Dzięki poręcznej plastikowej butelce o nowym atrakcyjnym kształcie oraz zamknięciu typu sport cup, który zapobiega wyciekaniu napoju, można się cieszyć jego owocowym orzeźwieniem Figo wszędzie.

Linia Figo to znane już smaki: Truskawka i Multiwitamina oraz nowa Cherry Cola. Nowością na rynku jest Figo Aqua dostępne w dwóch wersjach: - Figo Aqua jabłkowe;
- Figo Aqua cytrynowe.

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem naWęgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii.

Obecnie w skład Grupy wchodzi dziewięć polskich i dziesięć zagranicznych spółek. Przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły 2, 512 mln zł, co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej. W ofercie Grupy znajduje się kilkaset pozycji towarowych. Prawie wszystkie produkty są liderami w swoich segmentach w Polsce i za granicą. Do najsilniejszych marek należą: Tymbark, Kubuś, Lubella, Ekland, Puchatek, DecoMorreno, Cremona, Figo i La Festa.

Produkcja w zakładach Grupy Maspex Wadowice prowadzona jest zgodnie z wdrożonymi i certyfikowanymi systemami HACCP (PN-EN ISO 22000 : 2006) oraz ISO 9001:2000. Produkty firmy posiadają również certyfikaty GOST i UKRSEPRO. Spółka Maspex otrzymała niemiecki certyfikat IFS (International Food Standard), przyznany przez ARS Probata GmbH i uznawany na rynkach UE.

Sprzedaż zagraniczna stanowi 36 % obrotów Grupy Maspex Wadowice. W Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech firma posiada zakłady produkcyjne oraz prowadzi działalność marketingową, logistyczną i handlową. Produkty firmy mają swoich odbiorców w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie i krajach arabskich.

Więcej na www.maspex.pl