Najsłodszy dzień w roku! – Dzień Dziecka!

2012-06-01

Dzień Dziecka, chociaż trudno sobie to wyobrazić, nie jest szczególnie starym świętem, ma bowiem ok. 60 lat. Oznacza to ni mniej ni więcej, że naszemu obecnemu pokoleniu seniorów – babciom i dziadkom – nie było jeszcze dane cieszyć się z tego wyjątkowego dnia w kalendarzu.

Nie każdy wie również, że święto to, choć nazywane u nas „międzynarodowym”, tak naprawdę obchodzone jest 1 czerwca tylko w krajach słowiańskich – Polsce, Czechach, Słowacji oraz bliskiej Ukrainie. Pozostałe kraje, zgodne z rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych, która pozostawiła ustalenie terminu Dnia Dziecka w gestii poszczególnych państw, różnią się zarówno datą, jak i sposobem, w jaki ów dzień celebrują. W Japonii obchodzi się nawet dwa takie święta w roku - małe Japonki obchodzą Dzień Dziewczynki 3 marca, chłopcy zaś mają swoje święto na początku maja.Różne są także sposoby celebracji tego dnia – np. w Turcji podczas obchodów Dnia Dziecka najmłodsi tańczą, śpiewają i puszczają latawce, podczas gdy we francuski Dzień Rodziny wszyscy zasiadają do uroczystej kolacji, której nieodzownym elementem jest ciasto z wróżbami. W naszym kraju Dzień Dziecka kojarzy się przede wszystkim z drobnymi prezentami i słodkościami, które z tej okazji płyną w stronę najmłodszych z każdej strony. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że to dzieci najbardziej na świecie uwielbiają słodycze.
Chcąc przyspieszyć ten wyjątkowy dzień, mistrzowie – cukiernicy KINKARTZ obudzili niedźwiadki z zimowego snu już kilkanaście tygodni temu – żartuje brand manager Kinkartz. Oczywiście tylko te czekoladowe, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Dzień Dziecka w naszym kraju to tradycja zdecydowanie „na słodko”, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy wybór kolorowych i smacznych łakoci jest tak szeroki. Wśród nich znajdują się także nasze Piernikowe misie w czekoladzie i jestem przekonany, że propozycja ta zostanie z ogromną radością przyjęta nie tylko przez najmłodszych, ale przez wszystkich smakoszy słodkości - w każdym wieku.
Dzień Dziecka to bardzo ważne święto – nie tylko dlatego, że wywołuje uśmiech na twarzach najmłodszych. Przypomina ono także wszystkim dorosłym, że dzieci są tak samo ważne, jak pozostali członkowie rodziny – babcie, dziadkowie czy rodzice. Dlatego też tego dnia szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o to, aby uczynić dla nich świat jeszcze bardziej wyjątkowym - i to nie poprzez drogie prezenty, lecz dzięki ogromnemu morzu miłości, które możemy okazywać sobie codziennie, bez spoglądania w kalendarz.
www.lambertz.pl


Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?