Mispol chce realizować program inwestycyjny za 120 mln PLN

2007-11-26

Spółka spożywcza Mispol zamierza przeprowadzić w I połowie przyszłego roku emisję 5,5 mln akcji i pozyskać z niej kilkadziesiąt milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie części programu inwestycyjnego wartości ponad 120 mln zł.

W ciągu dwóch lat Mispol planuje zwiększyć moce produkcyjne w segmencie produkcji konserw i pasztetów oraz dań gotowych w istniejących zakładach, co pochłonie 14 mln zł. Jeśli chodzi o dania gotowe, to firma chce rozszerzyć swoje moce przez budowę nowego zakładu lub akwizycje.

Moce produkcyjne w segmencie dań gotowych mają zostać podwojone, a w segmencie konserw i pasztetów zwiększone o ponad połowę. W segmencie mięsnym, czyli w przejmowanym właśnie zakładzie PMB, Mispol zainwestuje 20 mln zł, głównie w produkcję i rozwój sieci sprzedaży detalicznej.

Źródło: Wiadomoscihandlowe.pl
Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?