Marka Powerade poszerza swoje portfolio: Powerade Zero – nawodnienie bez dodatkowych kalorii

2012-05-28

Firmy z systemu Coca-Cola wprowadziły na rynek polski innowacyjny produkt należący do portfolio marki Powerade – Powerade Zero. Jest to pierwszy napój z gamy produktów Powerade, który nawadnia i nie zawiera cukru ani kalorii.

Marka Powerade poszerza swoje portfolio:
Powerade Zero – nawodnienie bez dodatkowych kalorii


Firmy z systemu Coca-Cola wprowadziły na rynek polski innowacyjny produkt należący do portfolio marki Powerade – Powerade Zero. Jest to pierwszy napój z gamy produktów Powerade, który nawadnia i nie zawiera cukru ani kalorii.


Bez względu na natężenie treningu, przy każdej aktywności fizycznej organizm człowieka traci nie tylko wodę, ale także ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia składniki mineralne. Tylko regularne uzupełnianie płynów w trakcie oraz po treningu zapewnia prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Dietetycy zalecają wypijać większą ilość płynów na początku ćwiczeń i kontynuować nawadnianie w trakcie: pić mało i często, czyli ok. 150 ml co 10–15 minut.

Czy można jednak właściwie nawodnić ciało bez dostarczania mu dodatkowych kalorii? Teraz już tak! Marka Powerade przedstawia nowy produkt, dzięki któremu entuzjaści sportów o niskiej intensywności będą mogli nawodnić organizm nie dostarczając mu utraconych podczas treningu kalorii. Dzięki innowacyjnemu składowi napoju, mamy możliwość w pełni przyswoić i zatrzymać niezbędne do optymalnego funkcjonowania płyny, nie przyjmując zbędnych zasobów energii. Powerade Zero jest świetną propozycją szczególnie dla osób podejmujących lekką lub umiarkowaną aktywność fizyczną.

Obecnie możemy cieszyć się szeroką gamą zdrowych i przyjemnych form rekreacji, takich jak joga, pilates, Nordic Walking, czy poranny spacer. W umiarkowanie intensywnym ruchu spalamy zbędne kalorie, dbamy o formę, a przede wszystkim poprawiamy swoje samopoczucie. Pamiętajmy jednak, że bez prawidłowego nawodnienia nie sposób utrzymać prawidłowej wydolności organizmu, nawet, jeśli nasz trening nie wiąże się z zadyszką ani litrami wylanego potu! Powerade Zero pomoże zadbać o utrzymanie równowagi płynów nie uzupełniając zbędnych kalorii. Przy uzyskanym dzięki temu nawodnieniu, ciało ćwiczącego człowieka ma szansę w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje mu mniej wzmożony trening.

Powerade Zero jest idealny w sytuacji, gdy uzupełnienie zasobów energetycznych nie jest elementem kluczowym. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, produkt może być stosowany także, jako codzienny napój, doskonale uzupełniający niedobory płynów w organizmie.

Napój Powerade Zero jest już dostępny w sprzedaży. Na polskim rynku możemy spróbować go w orzeźwiającym smaku Berry&Tropical. Produkt oferowany jest w butelce PET o pojemności 500 ml. Sugerowana cena opakowania rekomendowana dla handlu nowoczesnego to 3,49 zł/szt. Dystrybucja obejmie zarówno handel tradycyjny, jak i wybrane sieci handlowe i stacje benzynowe.