Kolejne złoto dla lubelskiej wódki

2009-05-14

Orkisz, wódka premium w portfolio Polmosu Lublin zdobyła złoty medal - Grand Gold Quality Award 2009 - w prestiżowym konkursie Monde Selection w Brukseli.

Monde Selection jest konkursem organizowanym od 1961 roku, przez najstarszą na świecie, niezależną organizację, badającą jakość produktów żywnościowych, w tym alkoholi. Nagrody wręczane są laureatom podczas międzynarodowej gali, która uważana jest za jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w branży alkoholowej.

Złoty Medal, z którym wrócił Orkisz, tym bardziej cieszy producenta. Specjalny proces produkcji oraz unikalny surowiec, z którego produkowany jest Orkisz, to dwa główne czynniki wpływające na wyjątkową jakość produktu, najwyżej ocenionego przez jury z Instytutu Jakości Monde Selection.

Wódka Orkisz wytwarzana jest z „prapszenicy” orkisz. W procesie powolnej destylacji otrzymuje się z niej niewielkie ilości luksusowej wódki, którą cechuje niezrównana łagodność i subtelny smak. Dziś zboże orkisz uprawiane jest głównie w górskich rejonach Europy, w gospodarstwach ekologicznych, dzięki czemu orkisz zachowuje swoje cenne właściwości, a przede wszystkim swoją pierwotną formę. To wszystko czyni z lubelskiego Orkiszu produkt na wyjątkowe okazje. Dostępny tylko w wybranych sklepach jak np. Piotr i Paweł, Alma, Nalewki i Inne oraz Real.

Złotym Medalem w prestiżowym Monde Selection została nagrodzona inna lubelska wódka z portfela producenta - Żołądkowa Gorzka.
Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?