Kobieca strona piwa

2010-07-19

Piwo kojarzone jest i postrzegane jako domena mężczyzn. Nie każdy wie, że gdyby nie kobiety, świat nie mógłby delektować się niepowtarzalnym smakiem złocistego napoju.

Browar - zamek Namysłów
Po pierwsze, już w starożytności wytwarzanie i konsumpcja piwa przypisane były płci pięknej. To kobiety zajmowały się prowadzeniem tawern oraz warzeniem trunku dla mieszkańców miasteczek, którzy wierzyli, że gorzkawy napój z bąbelkiem jest darem bogini: u Sumerów była to Nikasi, w Egipcie Izyda, a w Asyrii Isztar. Podobnie na północy Europy – atrybutem kobiet było piwowarstwo i wszystko, co z piwem się wiąże. Dopiero w średniowieczu pałeczkę przejęli mężczyźni, a dokładniej mnisi, którzy w klasztorach gromadzili pokaźne zbiory beczułek złocistego napoju. Od tej pory warzelnictwo stało się domeną mężczyzn, którzy prowadzili browary, wytwarzając piwo na szeroką skalę.

W XXI wieku jednak przemysł piwowarski wraca do korzeni, kierując coraz więcej swoich produktów w stronę kobiet, które, wbrew pozorom są równie istotną grupą konsumencką, co mężczyźni, preferują jednak nieco łagodniejsze i słodsze smaki. Browary prześcigają się w pomysłach na nowe postacie i smaki piwa, mające sprostać oczekiwaniom fanek złotego napoju. Możemy spróbować na przykład piwa o smaku śliwkowym, malinowym lub imbirowym, przyrządzanych m.in. przez Browar Namysłów. Delikatny smak śliwki węgierki połączony w piwie PLUM z lekką goryczką złocistego napoju będzie odpowiedni dla kobiet ceniących głębokie i aromatyczne nuty. Ciekawostką jest, że piwo PLUM z Browaru Namysłów jest pierwszym i jak dotąd jedynym na rynku piwem o smaku śliwkowym. Natomiast wyraźny i jednolity aromat malin w piwie MALINA urzecze fanki letnich orzeźwiających smaków, skutecznie gasząc pragnienie. Interesującą propozycją dla pań jest również piwo IMBIR. Imbir posiada właściwości pobudzające oraz rozgrzewające, tak więc piwo z dodatkiem imbiru doskonale sprawdza się podczas chłodniejszych letnich wieczorów. Najważniejsza dla wszystkich pań jest jednak wiadomość, że …. od piwa się nie tyje! Substancje zawarte w chmielu co prawda wzmagają apetyt, ale samo piwo jest napojem o bardzo małej ilości kalorii. Mało kto też wie, że wartość kaloryczna piwa jasnego jest mniejsza od wartości kalorycznej mleka, czy soków owocowych! Puszka piwa smakowego ma jeszcze mniej kalorii - zaledwie 170 kcal, podczas gdy przeciętne piwo zawiera ich 260.

Piwem śliwkowym, malinowym i imbirowym możemy więc delektować się nie troszcząc się o kalorie i bez najmniejszych wyrzutów sumienia. To doskonałe „babskie” orzeźwienie idealne jest na spotkania w gronie przyjaciółek w letnie wieczory.

Ciekawostki

2014-01-08 16:43:50 | Komentarze: 0

Jedz ser żółty zimą – 3 powody

Zimą zasadniczo polecane przez dietetyków są kasze oraz owoce i warzywa. Produktów, które dodadzą nam siły i uzupełnią brakujące witaminy i minerały, jest jednak o wiele więcej. Jednym z nich jest ser żółty - zdradzamy, jakie ma właściwości i dlaczego nie powinno go zabraknąć w naszym zimowym jadłospisie.

Kapary i karczochy - z czym to się je?

Zdrowe, ekologiczne szkło TERMISIL – idealne do pieczenia ciast i własnego chleba!

Pieczenie w naczyniu żaroodpornym Grill&Drop jest takie proste!

Ochrona pszczół i motyli, czyli producenci żywności w trosce o środowisko

Bądź eko także w kuchni!

Życie kręci się wokół wody

RICOLA - FUNKCJONALNE CUKIERKI ZIOŁOWE – smak, orzeźwienie i bogactwo 13 ziół w każdym cukierku!

Skąd pochodzi Twoja ryba?

Student w wielki mieście - kulinarna szkoła przetrwania