Hodowla Ślimaków w Polsce

2014-01-02

W ostatnich latach hodowla Helix Aspersa w Polsce stała się nową, opłacalną gałęzią produkcji zwierzęcej. Hodowla ślimaków ma wiele zalet, m.in.: nieograniczony rynek zbytu, szybkie tempo wzrostu ślimaka, bardzo wysoka efektywność rozrodu ślimaków, możliwość prowadzenia całorocznej hodowli, niewielka powierzchnia, hodowla nie wymaga dużych nakładow finansowych ani nadmiernego wysiłku fizycznego, nie jest uciązliwa pod względem zapachu (pod warunkiem utrzymania odpowiednich warunków sanitarnych)

Każdego dnia czekamy na naszych Klientów głównie z najintensywniej rolniczo rozwiniętych powiatów. Ponieważ każdy nowy hodowca posiada kompletną informację o hodowli po przez Strefę Hodowcy, jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć potrzebną wiedzę, która w danej chwili jest dostępna bez ograniczeń. Jednak naszą największą siłą jest zaufanie jakim darzą nas Klienci. Wiedza i doświadczenie naszego działu pomocy, który doskonale zna budowę najpopularniejszych systemów hodowli po przez regularne dokształcanie się poznając najnowsze technologie pozwala nam bardzo skutecznie doradzać w doborze gatunku hodowlanego, a często i sposobie prawnego założenia fermy ślimaków.

Posiadamy 3 sklepy online oferując technologię produkcji, biznes plan, paszę i produkty ze ślimaków, dzięki czemu nasi Klienci unikają kosztownych przestojów w pracy podczas poszukiwania produktów Helikultury. W roku 2013 do zaksięgowania blisko 200 kontraktów poświeciliśmy 1000 godzin na osobiste spotkania z klientami.

STREFA HODOWCY Snails Garden ma na celu optymalizowanie oraz ulepszanie wydajności i efektywności systemu hodowli ślimaków metodą cyklu mieszanego i całorocznego poprzez dostarczanie nie tylko pośrednictwa w postaci szkoleń, ale również konsultacji oraz wsparcia hodowców.


Oprócz tego, Snails Garden oferuje swoim członkom możliwość zawarcia kontraktu z P.P.H.U Eko Snails Garden, firmą handlową związaną z produkcją ślimaków na szeroką skalę; klienci mogą zakupić produkty ze ślimaków (puszki, kawior, kremy kosmetyczne), wyselekcjonowane i zatwierdzone certyfikatem SG ślimaki-reproduktory.


Konsultanci Snails Garden działają pod nadzorem i zgodnie z dyrektywami "PROGRAMU NADZORU STANU ZDROWIA ZWIERZĄT AKWAKULTURY 2013", którym została objęta ferma Snails Garden, świadcząc jednocześnie usługi dla nowych hodowców korzystając zarówno z poczty e-mail jak i mediów telekomunikacyjnych w postaci STREFY HODOWCY:
- pobieranie bezpłatnie materiałów hodowlanych
- informacje bieżące dla hodowców, typu kiedy wysiać perko, kiedy zacząć reprodukcje, zbiory jak suszyć itp.)
- materiały szkoleniowe i reklamowe
- wszystko GRATIS z myślą o hodowcach
- najważniejsze - czat na żywo dla wszystkich z naszym udziałem.

Podział administracyjny klientów SNAILS GARDEN
http://www.snailsgarden.com/images/mapa_woj.png

Jak smakuje ślimak, czyli na tropie mięczaków - TVN
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/jak-smkuje-slimak-czyli-na-tropie-mieczakow,91034.html


Źródło: SNAILS GARDEN - Grzegorz Skalmowski