Firma Unimills przedstawia nowe rodziny produktów: Vitolio® i MasterCraft®

2009-11-17

Spółka należąca do koncernu Sime Darby wprowadza na rynek nową markę barwników spożywczych i rozszerza gamę dodatków cukierniczych

Podczas targów Food Ingredients Expo, które odbywają się we Frankfurcie w dniach 17-19 listopada 2009 r., firma Unimills zaprezentuje dwie nowe rodziny produktów: Vitolio® i MasterCraft®. Vitolio® to wytwarzane z olejów roślinnych, naturalne składniki spożywcze o właściwościach barwiących, zaś MasterCraft® to pozbawione tłuszczów trans składniki kremów i nadzień.

„Sime Darby chce budować swą przyszłość w oparciu o zrównoważony rozwój, dobre praktyki rolnicze oraz odpowiedzialne zarządzanie społeczne i środowiskowe” – powiedział Alexander van der Klauw, dyrektor generalny Unimills - „Będąc częścią zintegrowanego łańcucha dostaw, mamy dostęp do odpowiedzialnie produkowanych olejów, które możemy monitorować na całej linii – od momentu pobrania oleju z drzewa do jego dostarczenia na stół klienta. Dzięki temu, konsumenci mogą być pewni, że otrzymują wyłącznie najświeższe produkty najwyższej jakości”.

Vitolio® to marka wytwarzanych z olejów roślinnych, naturalnych składników spożywczych o wartości dodanej. Unimills Vitolio® 150 jest produktem bogatym w naturalne karotenoidy, takie jak beta-karoten, stanowiące jedną z najważniejszych grup naturalnych pigmentów używanych w barwnikach spożywczych oraz źródło prowitaminy A. Składnik ten służy do naturalnego barwienia np. margaryn, majonezów, przekąsek, serów i wyrobów piekarniczych.

Vitolio® nie musi posiadać na opakowaniu specjalnej deklaracji wymaganej w przypadku innych barwników spożywczych, ponieważ beta-karoten jest integralną częścią składnika tłuszczowego. Po zastosowaniu Vitolio® produkt spożywczy zmienia barwę z żółtej na czerwoną. Unimills Vitolio® 150 jest łatwy w użyciu i dobrze łączy się ze wszystkimi produktami opartymi na olejach. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych barwników spożywczych nie wymaga on wstępnego mieszania przed połączeniem z głównym produktem w procesie produkcji.

Ponadto zawartość naturalnych przeciwutleniaczy w postaci witaminy E, wydłuża okres przydatności produktu i wzbogaca wartość odżywczą gotowego artykułu spożywczego. Wykorzystywany przez koncern Sime Darby zaawansowany proces łagodnego rafinowania oleju pozwala zachować wszystkie zawarte w nim najważniejsze substancje odżywcze.

Z kolei MasterCraft® to marka tłuszczów cukierniczych przeznaczonych do produkcji ciastek, batonów czekoladowych, cukierków, nugatów i krówek. Wszystkie produkty z tej gamy są pozbawione tłuszczów trans, pozwalają wydobyć pełnię smaku, posiadają gładką teksturę i apetyczny wygląd. Dzięki tym produktom konsumenci mogą prowadzić zdrowy styl życia bez odmawiania sobie przyjemności.

„Wierzymy, że najlepsze produkty tworzy się poprzez łączenie transparentności i partnerstwa z klientami. Jest to podstawa naszej strategii bliskości z klientami” – stwierdził Gerhard de Ruiter, szef Europejskiego Centrum Innowacji Sime Darby – „Dogłębnie poznajemy potrzeby naszych klientów i eliminujemy wszystko to, co jest niepotrzebnie skomplikowane, a co wielu uważa za podstawę rozwoju produktów, zwłaszcza w branży cukierniczej. Chcemy upraszczać procesy w tej branży, będąc firmą otwartą, transparentną oraz dzielącą się informacjami, pomysłami i wiedzą. To wszystko pozwala nam opracowywać najlepsze mieszanki i przepisy dla klientów”.

Unimills MasterCraft® 100 (warstwy kremów) i 200 (nadzienia) to gama nieutwardzonych tłuszczów cukierniczych. Unimills MasterCraft® 178 to delikatny tłuszcz do warstw kremów, który zapewnia maksymalną elastyczność i lepkość ciastek z kremem. Posiada on znacznie obniżoną zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych.

Tłuszcze do nadzień Unimills MasterCraft® to m.in. miękkie tłuszcze rozpuszczalne (np. Unimills MasterCraft® 282, oparty na tłuszczach nielaurynowych i przeznaczony do łączenia z polewami czekoladowymi) oraz twardszy Unimills MasterCraft® 274 (oparty na tłuszczach laurynowych). Przeznaczone do nadzień produkty MasterCraft® 274 i 282 są nieutwardzone i nie zawierają tłuszczów trans.

Unimills
Unimills BV jest europejską spółką zależną koncernu Sime Darby i wiodącym europejskim dostawcą naturalnych składników spożywczych wytwarzanych z olejów roślinnych. Do klientów firmy należą zarówno właściciele znanych marek, jak i producenci marek własnych. Firma stosuje zróżnicowane procesy produkcyjne – od rafinacji i podwójnego frakcjonowania, przez płatkowanie, po nowoczesne technologie enzymatyczne. Unimills sprzedaje produkty pod takimi nazwami marek, jak Delico® (twarde składniki do margaryn i kremów do smarowania), GoldBake® (tłuszcze do ciast), Prifex® (tłuszcze płatkowane typu premium) i Cremex® (nowa generacja zdrowych tłuszczów do lodów). W listopadzie 2009 r. asortyment produktów Unimills został wzbogacony poprzez przejęcie fabryki lecytyny, która jest odpowiedzialna za przetwarzanie i pakowanie lecytyny z nasion soi i słonecznika oraz jej sprzedawanie liderom branży spożywczej na całym świecie. Istnieje od 1913 orku.

Sime Darby
Sime Darby to jeden z największych koncernów międzynarodowych mających siedzibę w Malezji oraz największy producent oleju palmowego na świecie. Firma zajmuje się prowadzeniem plantacji i przetwarzaniem oleju od 1821 r. Charakteryzują ją sukces, wiodąca pozycja, a także odpowiedzialność za środowisko naturalne, ludzi i klientów. Oprócz plantacji Sime Darby jest właścicielem rafinerii, w których produkowane są oleje roślinne i tłuszcze do zastosowań spożywczych i niespożywczych. Firma chce budować przyszłość swoją i swoich udziałowców w oparciu o zrównoważony rozwój. Wysiłki koncernu związane z dbaniem o środowisko sprawiły, że spółki zależne Sime Darby otrzymały wiele nagród na całym świecie, w tym nagrodę ONZ Global 500 za firmową strategię „Zero spalania”. Sime Darby jest także członkiem-założycielem organizacji RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil – Okrągły Stół Dotyczący Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego), która w listopadzie 2005 r. opracowała kryteria zrównoważonej produkcji oleju palmowego.