FELISOS Superproduktem 2008

2009-03-12

FELISOS marki OLE! został uznany przez miesięcznik „Świat Kobiety” za „Superprodukt 2008” w kategorii żywność – produkty gotowe. Jury, redakcja i czytelnicy magazynu docenili wyjątkowy smak i łatwość zastosowania produktów: FELISOS z zielonymi oliwkami w oleju oraz FELISOS z czarnymi oliwkami w oleju.

– To dla nas wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie, że produkty OLE! cieszą się niezmiennie od 17 lat uznaniem naszych konsumentów – mówi Ewa Michalak, Dyrektor Marketingu i Wice Prezes firmy OKECHAMP S.A. – Każdego roku wprowadzamy nowe, niebanalne i inspirujące przekąski, które jednocześnie wyznaczają trendy na rynku warzywnych przetworów. Nagroda „Superprodukt 2008” jest dla nas motywacją do dalszego rozwoju marki – dodaje Ewa Michalak.

Do konkursu „Superprodukt 2008” zostało zgłoszonych 229 produktów w poszczególnych kategoriach. Były to nowości rynkowe, które pojawiły się na sklepowych półkach w okresie od sierpnia 2007 do lipca 2008.

W obecnej strukturze firma OKECHAMP S.A. powstała 1 października 2007 roku w wyniku połączenia dwóch firm: OLE S.A. i OKECHAMP S.A.

Firma OLE S.A. powstała w 1992 roku i była jednym z liderów na rynku przetwórstwa pieczarek i warzyw. Pod hasłem ”Świat warzywnych przysmaków” z powodzeniem wprowadziła na rynek markę OLE! którą tworzyły smakowite przekąski i delikatesy skomponowane z pieczarek, oliwek, cebulek, czosnków, kaparów, szparagów, kukurydzy i papryki.

Firma OKECHAMP S.A. powstała w 1997 roku i była znaczącym producentem wysokiej jakości kompostu-podłoża do uprawy pieczarek oraz liderem w uprawie pieczarek - przede wszystkim w pierwszej klasie jakości. Obie firmy współpracowały ze sobą bardzo ściśle przez 10 lat i większość swojej produkcji sprzedawały na wymagające rynki zagraniczne.

W 2005 roku akcjonariusze obu spółek zdecydowali o połączeniu firm w celu uzyskania lepszych wyników działalności operacyjnej wykorzystując efekt synergii przedsiębiorstw. W konsekwencji w roku 2006 utworzone zostało wspólne kierownictwo obu firm oraz wspólne działy marketingu i rozwoju.

Dziś OKECHAMP S.A. to duża, międzynarodowa organizacja w skład której wchodzą: najnowocześniejsza w Europie kompostownia, całoroczna i w pełni klimatyzowana uprawa świeżych pieczarek, nowoczesny zakład przetwórstwa pieczarek i warzyw oraz centrum dystrybucyjne w Polsce i Holandii.