Dieta kwitnąca zdrowiem – wiosenne menu z produktami marki Halina

2015-04-28

Wiosna to doskonały czas, aby na stałe wprowadzić do codzienności zdrowe nawyki żywieniowe. Poza regularnym piciem wody, aktywnością fizyczną oraz systematycznymi posiłkami ważna jest także jakość spożywanych produktów. Smacznym i wartościowym dopełnieniem zbilansowanej diety są produkty marki Halina, które niezależnie od pory roku podniosą walory smakowe oraz odżywcze naszych ulubionych potraw.

Apetyt na wiosnę

Właściwe odżywianie wcale nie musi się wiązać z licznymi wyrzeczeniami. Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad, aby poprawić pracę organizmu oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Po pierwsze, zawsze powinniśmy znaleźć czas na zjedzenie wartościowego śniadania. Jest to najważniejszy spośród pięciu posiłków, który dostarczy nam energii na cały dzień. Kolejne najlepiej spożywać w odstępie 3-4 godzin. O wewnętrzną harmonię zadbamy także pijąc dużo wody, minimum 1,5 l dziennie. Nasza dieta powinna być bogata w świeże warzywa i owoce, a także ziarna, zboża oraz rośliny strączkowe takie jak ryż, kasza, kuskus, soczewica, groch i fasola. Te ostatnie uzupełnią nasze menu o węglowodany złożone, które są nie tylko źródłem energii, ale stoją również na straży smukłej sylwetki. Warto stosować te proste zasady każdego dnia, nie tylko wraz z nadejściem słonecznej aury.
label-:photo4_label-resizeto:photo4.jpg

Mistrzowie kulinarni

Z pozoru zwyczajne ziarna i nasiona pozwalają w rzeczywistości na tworzenie wszechstronnych posiłków, prostych przekąsek oraz wykwintnych dań głównych. Pożywne i szybkie śniadanie wyczarujemy za sprawą kilku łyżek Płatków Owsianych Górskich marki Halina, polanych mlekiem z dodatkiem miodu oraz dopełnionych garścią bakalii i orzechów. Doskonałym zamiennikiem ziemniaków jest natomiast kasza gryczana lub jęczmienna, która pomoże obniżyć ciśnienie oraz zatroszczy się o właściwy poziom cholesterolu we krwi. Równie cenny dla zdrowia jest Ryż Naturalny Brązowy marki Halina, który charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych, witamin i błonnika. Produkty marki Halina sprawdzą się także jako podstawa apetycznych i sycących obiadów, takich jak marokańska zupa z wołowiną i kaszą Kuskus marki Halina o wyraźnej nucie czosnkowo-paprykowej.

Wprowadzenie do codziennej diety pełnowartościowych produktów, a także sumienne przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania sprawi, że będziemy cieszyć się doskonałym zdrowiem i wyśmienitym samopoczuciem o każdej porze dnia i roku.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem cennych dla zdrowia produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.
Produkt: Płatki Owsiane Górskie marki Halina
Gramatura : 400 g
Cena detaliczna: ok. 2,60 zł

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.
Produkt: Ryż Naturalny Brązowy marki Halina
Gramatura : 4x 100 g
Cena detaliczna: 2,90 zł

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.
Produkt: Kuskus marki Halina
Gramatura : 250 g
Cena detaliczna: ok. 3 zł

Więcej informacji udziela:
Katarzyna Korek
FlyPR
tel. 71 349 74 65
katarzyna.korek@flypr.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy - Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)
ul. Wiertnicza 70
02-952 Warszawa, Polska
tel. : 022 651 79 04 do 07
fax.: 022 651 79 09
e-mail: sawex@sawexpl.com