Dawtona została Laureatem godła Korona Konsumenta za 2011r

2011-11-09

ZPOW Dawtona została Laureatem plebiscytu Korona Konsumenta za 2011r w kategorii warzywa konserwowe w puszkach. Respondenci wybrali firmę ZPOW Dawtona jako popularną i rozpoznawalną markę z tego segmentu.

Dawtona jest firmą o rodzinnym charakterze i w stu procentach polskim kapitale , która od ponad 20 lat z sukcesem operuje na rynku przetwórstwa owocowo-warzywnego. Codziennie podwyższane normy jakości, przystępne ceny oraz systematycznie rozszerzany asortyment pozwolił nam zbudować obroty sięgające 300 mln PLN rocznie – informuje Piotr Gawłowski – Brand Manager Dawtona. Dziękujemy bardzo wszystkim za miłe wyróżnienie i obiecujemy, że dopełnimy wszelkich starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom – podsumowuje wyróżnienie nasz rozmówca.

Obecnie Dawtona mocno inwestuje, nabywa nowe marki i rozwija nowe projekty takie jak:
- Milejów - tradycyjna marka rodem ze wschodu Polski
- Primerosa – zarezerwowana dla produktów wytwarzanych na bazie włoskiej receptury
- AgraFoods – marka świeżych warzyw dostępnych przez okrągły rok dzięki przechowywaniu w magazynach o kontrolowanej atmosferze
- Mleko Dojone – projekt niepasteryzowanego mleka dystrybuowanego lokalnie z tzw. mlekomatów, którym coraz częściej interesują się zewnętrzni inwestorzy.