Czanieckie Makarony na VII Zimowych Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym

2012-02-09

Od 25 do 28 stycznia 2012 roku Szczyrk gościł 62 drużyny ratowników medycznych z całego świata podczas VII Zimowych Międzynarodowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym organizowanych przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Zawody corocznie wyłaniają najlepsze drużyny ratowników na podstawie wyników w 5 konkurencjach polegających na przeprowadzaniu akcji ratowniczych w trudnych warunkach. Tegoroczne mistrzostwa sponsoruje m.in. firma z regionu bielskiego - Czanieckie Makarony Sp. z o.o.

VII Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym zgromadziły 49 drużyn ratowników z Polski oraz 13 zagranicznych – z Grecji, Ukrainy, Litwy, Niemiec oraz Belgii, które zmierzyły się ze sobą w pięciu turniejach. W ciągu 3 dni zawodnicy stanęli przed zadaniami sprawdzającymi ich praktyczne umiejętności oraz przestrzeganie procedur w sytuacjach ekstremalnych, np. podczas wypadków masowych, w zakładzie pracy, w nocy czy też w terenie. Poprawność wykonania zadań była oceniana i punktowana przez sędziów. W klasyfikacji końcowej, na pierwszych trzech miejscach uplasowały się drużyny z Polski. Pierwsze miejsce zajęło Bielskie Pogotowie Ratunkowe a drugie i trzecie, kolejno - Wojewódzki Szpital Zespolony Dział Ratownictwa Medycznego z Elbląga oraz Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu. Najlepszą ekipą zagraniczną okazała się ukraińska Klinika Borys, która zajęła piąte miejsce.

Tegoroczne Zimowe Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym były również okazją do wymiany fachowej wiedzy oraz doświadczeń w międzynarodowym gronie specjalistów. Równolegle z zawodami prowadzono panele naukowe oraz wykłady ekspertów poruszające m.in. procedury ratownicze, medyczne aspekty katastrof, powikłania cukrzycy czy postępowanie w trudnych przypadkach. Wszystkie drużyny miały również okazję zaprezentować wyposażenie ambulansów. Imprezę zakończyła uroczysta biesiada przygotowana dla uczestników oraz zaproszonych gości.

Firma z regionu bielskiego – Czanieckie Makarony Sp. z o.o., która od lat wspiera działania lokalnej społeczności, znalazła się w gronie sponsorów tegorocznej edycji Mistrzostw. „Firma Czanieckie Makarony zdecydowała się wesprzeć VII Zimowe Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, ponieważ impreza pozwala na promowanie nowoczesnych sposobów ratowania zdrowia i życia ludzkiego, a także przyczynia się do promowania regionu bielskiego” – mówi Joanna Dybał, Czanieckie Makarony. Do tej pory firma angażowała się również podczas 48. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, XX Biesiady u Bartnika oraz pokazu mody bielskiej projektantki Natashy Pavluchenko.

Aktualności

2019-12-04 11:59:44 | Komentarze: 0

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

W tym roku w ramach kampanii świątecznej marka Pepsi przygotowała dla konsumentów coś specjalnego. Zamiast standardowej reklamy, marka stworzyła bajkowy mini film, w którym opowiada własną historię świątecznych przygotowań w wydaniu elfów Pepsi. W filmie wzięła udział plejada polskich gwiazd: Maciej Musiał (Elf Kelfin), Wiktoria Gąsiewska (Elfka Ewka), Adam Fidusiewicz (Elf Elfis), Kacper Młynarkiewicz (Elf Rafaelf) oraz… tutaj niespodzianka dla tych, którzy obejrzą. Jest też smaczek w postaci ukrytych w filmie cameo znanych influencerów marki: Jakoba Kosela, Lary Gessler i Adama Wiejaka. Premiera spotu przewidziana jest na 6 grudnia 2019 roku na YouTube oraz na antenie Telewizji Polsat w trakcie Mikołajkowego Charytatywnego Bloku Reklamowego.

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Wyzwanie Smaku Pepsi – gorące weekendy pełne smaku i dobrej zabawy

Muzyka Smakuje Lepiej z Lay’s - zabierz paczkę na festiwal! Pierwsza muzyczna kampania marki Lay’s

Marka Lay’s ruszyła z nowym konkursem – do wygrania aż 490 nagród o łącznej wartości prawie pół miliona złotych, w tym codziennie iPhone 8.

Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans

Żyj kolorowo! Lubelska w nowej odsłonie!

Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech 2017

Brześć intensyfikuje współpracę z Biedronką

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations