Coffee Amo z "Pszczółki" Wojewódzkim Liderem Smaku

2014-02-14

Wyjątkowy smak, najwyższa jakość, piękne opakowanie – to wszystko zdecydowało, że Coffee Amo, czekoladowe cukierki o czterech kawowych smakach, produkowane przez Fabrykę Cukierków „Pszczółka”, zdobyły I miejsce w konkursie Wojewódzki Lider Smaku. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 lutego 2014 r. w Lublinie.

Wprowadzone w ubiegłym roku na rynek cukierki Coffee Amo natychmiast podbiły serca konsumentów. Cieszymy się, że zostały one docenione również przez kapitułę konkursu – powiedział Marek Spuz vel Szpos, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka”.

Tytuł Wojewódzki Lider Smaku przyznała kapituła powołana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Lublinie. W jej skład weszli eksperci z dziedziny jakości oraz technologii żywności i żywienia. Uznali oni, że cukierki produkowane przez FC „Pszczółka” należą do najlepszych wyrobów wytwarzanych na Lubelszczyźnie pod względem jakości, bezpieczeństwa, a przede wszystkim - walorów smakowych.

Tytuł Wojewódzki Lider Smaku zdobyły w poprzednich edycjach konkursu m.in. Kukułki, Czekoladowa Mieszanka Imieninowa i Miętowe Lubelskie z Czekoladą. Teraz do grona nagrodzonych produktów dołączyły Coffee Amo, które produkowane są w czterech wyjątkowych smakach: Espresso, Latte, Irish Coffee, Cappuccino Orzechowe. Cukierki można kupić m.in. w sieci Stokrotka, E.Leclerc, Tesco, Polomarket.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” powstała w Lublinie w 1952 roku. Jest jednym z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych. W swojej ofercie ma ponad 40 rodzajów słodyczy. Pełen pakiet udziałów w „Pszczółce” ma Krajowa Spółka Cukrowa S.A., największy polski producent cukru.

Źródło: ROmedia