Coca-Cola vs. Pepsi - kto wygra?

2011-11-02

Coca-Cola i Pepsi medialnie idą łeb w łeb. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wyniki popularności haseł Coca-cola i Pepsi były bardzo zbliżone. Różnica wynosiła jedynie 4%.

Według mini raportu opracowanego przez zespół MediaMon , dotyczącego medialności haseł Coca-Cola i Pepsi w ciągu dwóch ostatnich miesięcy ilość publikacji dotyczących fraz Coca-Cola i Pepsi była bardzo zbliżona. Coca-Cola odnotowała 1763 publikacji, a 1640 artykułów i komentarzy dotyczyło Pepsi. Badanie dotyczy okresu od 1.09.2011 do 28. 10 2011

Analizując ilość publikacji w czasie zauważamy, że aktywność dla obu haseł była mniej więcej zbliżona dla poszczególnych okresów.

Średnia ilość publikacji dla poszczególnych haseł w okresie objętym badaniem wynosiła: dla Coca-coli 30,4 publikacji, dla Pepsi 28,3 publikacji.

Najwięcej publikacji dotyczących frazy Pepsi odnotowane zostało 30 września. W tym dniu w Internecie ukazało się 72 publikacje i opinie zawierające tę właśnie frazę. Publikacje z tego dnia w dużej mierze zawierają informację o Kibicach klubu piłkarskiego Legia Warszawa, którzy podczas meczu z Hapoelem Tel Awiw na stadionie Pepsi Arena wywiesili na trybunach transparent Dżihad Legia. Wydarzenie zyskało duży oddźwięk medialny.

Jeśli zaś chodzi o Coca- Colę, największa liczba publikacji zawierająca to słowo kluczowe ukazała się 9 września 2011. W tym dniu opublikowano 75 informacji zawierających wyrażenie Coca-Cola. Powodem tak dużej ilości artykułów było zdementowanie informacji , jakoby firma Coca-Cola zawieszała realizację inwestycji we Francji wartych 17 mln euro. Informacja została podana przez Huberta Patricot- szefa koncernu we Francji, podczas wypowiedzi telewizyjnej. Dzień później news obiegł media internetowe.

Badanie zostało wykonane metodą ilościowej analizy danych. Wyniki zostały zebrane na podstawie 120000 źródeł monitorowanych przez system MediaMon. Monitorowano hasła: Coca-Cola, Pepsi
Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?