Carlsberg Polska zdobywcą wyróżnienia Panteonu Polskiej Ekologii

2009-11-26

Firma Carlsberg Polska otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Panteon Polskiej Ekologii” w kategorii przedsiębiorstwo, za duży wkład w proekologiczne modernizacje poszczególnych browarów, aktywną współpracę w branży piwowarskiej na rzecz ochrony środowiska oraz edukację ekologiczną pracowników i konsumentów. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO '2009. Działania ekologiczne stanowią istotny element odpowiedzialnej polityki firmy, docenianej przez branżowe organizacje, o czym świadczy fakt, iż to już trzecia nagroda przyznana w tym roku za prośrodowiskową aktywność firmy Carlsberg Polska.

Carlsberg Polska od lat prowadzi kompleksowe działania w zakresie ochrony środowiska, zarówno w sferze inwestycji oraz poszanowania energii i wody, jak i edukacji. Carlsberg Polska znalazła się w gronie dwudziestu firm, które otrzymały nagrody i wyróżnienia, przy czym - do konkursu Panteon Polskiej Ekologii zgłoszonych było blisko sto projektów.

W ramach realizacji polityki ekologicznej firmy przeprowadzono m.in.:
-modernizację i rozbudowę przemysłowo – komunalnej oczyszczalni ścieków obsługującej Browar Okocim i miasto Brzesko,
- budowę oczyszczalni ścieków w Browarze Bosman w Szczecinie,
- instalację kotłowni gazowej w Browarze Okocim,
- modernizację maszynowni chłodniczych w Browarach Okocim i Kasztelan,
- instalację zbiorników neutralizujących ścieki z Browaru Kasztelan,
- oraz montaż we wszystkich trzech browarach instalacji zintegrowanych z procesami produkcyjnymi w zakresie odzysku wody i energii.

Od 2005 roku Carlsberg Polska wydała na wszystkie te inwestycje - modernizujące technologię produkcji w browarach w zakresie poszanowania wody i energii, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza, poprawy gospodarki odpadami i gospodarki ściekowej oraz ochrony przed hałasem - ponad 40 milionów złotych.

Carlsberg Polska stale pracuje nad poprawą efektywności wykorzystania zasobów, która odbywa się poprzez szereg programów, w tym Programy Ciągłego Doskonalenia (oparty na Lean Manufacturing) i Doskonalenia Produkcji, uwzględniające inicjatywy pracowników i nagradzające pomysły usprawniające oraz Program Zielone Biuro, promujący ekologiczne wzorce zachowań wśród pracowników. Carlsberg Polska zainicjował również działania branży piwowarskiej w ochronie środowiska, m.in. poprzez opracowanie w ramach Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego "Browary Polskie" i pod patronatem Ministerstwa Środowiska przewodnik tzw. najlepszych dostępnych technik ochrony środowiska w browarach, jako materiał pomocniczy dla organów ochrony środowiska przy wydawaniu pozwoleń zintegrowanych. W odpowiedzi na zainteresowanie konsumentów i handlu całościowym wpływem naszych produktów na środowisko został również przygotowany bilans ekologiczny piwa (analiza cyklu życia, ślad węglowy).

To właśnie dzięki tym wszystkim działaniom, będących przykładami odpowiedzialnej, proekologicznej polityki Carlsberg Polska, firma została doceniona przez kapitułę konkursu. "Bardzo nas cieszy zdobyte wyróżnienie. Jest ono niewątpliwie potwierdzeniem naszego zaangażowania proekologicznego, docenieniem osiągnięć firmy w obszarze ochrony środowiska, stanowiących efekt inwestycji ekologicznych, realizacji programów poszanowania wody i energii oraz edukacji i zaangażowania pracowników. Wyróżnienie jednocześnie zobowiązuje nas do dalszej pracy w tej dziedzinie, włączając się szerzej w dialog z konsumentem i klientem oraz w rozwój gospodarki odpadami w Polsce" - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska i Bezpieczeństwa w Carlsberg Polska.

Panteon Polskiej Ekologii to prestiżowy konkurs organizowany przez GEOLAND Consulting International, pod patronatem "Rzeczpospolitej". Nagradzane są w nim przedsiębiorstwa, produkty, podmioty gospodarcze, a także jednostki samorządowe, których działalność proekologiczna przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego. Zdobywcy nagród i wyróżnień wyłonieni zostali przez Radę Programową Konkursu, a następnie zatwierdzeni przez Kapitułę Konkursu, w skład której wchodzą specjaliści związani z ochroną środowiska. Lista lauretaów i wyróżnionych została opublikowana na łamach "Rzeczpospolitej", 25 listopada br.

W tym roku Carlsberg Polska zdobyła już dwie zaszczytne nagrody. Przyznane przez Polską Izbę Ekologii wyróżnienie w konkursie EKOLAURY za modernizację i rozbudowę przemysłowo-komunalnej oczyszczalni ścieków, obsługującej Browar Okocim i miasto Brzesko oraz nagrodę w konkursie organizowanym przez Partnerstwo dla Środowiska za program Zielone Biuro.

Carlsberg Polska zajmuje wiodące miejsce w polskim przemyśle piwowarskim, z udziałem w rynku na poziomie 12,4% (wg Nielsen, ujęcie wartościowe), dostarczając na rynek marki piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z portfela Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu.

Aktualności

2020-09-04 12:01:50 | Komentarze: 0

Szczypta wiedzy o pieprzach

Pieprz to, obok soli, najbardziej znana przyprawa na całym świecie i stosowana w niemal każdej kuchni. Nie tylko podkreśla smak potraw, ale ma też właściwości prozdrowotne, dlatego po młynek z czarnymi ziarnami warto sięgać jak najczęściej. A co z innymi wersjami kolorystycznymi? Marka Appetita podpowiada, jak ich używać i jak uratować zbyt pieprzne dania!

„Grześki świecą przykładem” w loterii z okazji powrotu do szkoły

25. Urodziny Wafli Familijnych – loteria konsumencka

Ishida: Nowe modele zwiększające możliwości pakowania owoców

Naturalne suplementy odchudzania. Przypraw dietę z Appetitą

Grześki latem nie pływają w czekoladzie!

Żywiec Zdrój z nutą owoców ZERO CUKRU – nowość w ofercie produktów smakowych marki

Illy stawia na naważarki od Ishida

„Elfy same w domu” – świąteczna kampania Pepsi w niezwykłej odsłonie!

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?