Łatwe w przygotowaniu sałatki i surówki Akcesoria Fiskars Functional Form

2011-01-14

Domowe surówki czy sałatki to doskonały sposób na zdrowe przekąski. Pomocne w przygotowaniu codziennej porcji witamin będą akcesoria Functional Form marki Fiskars: tarki, skrobaczki czy noże do obierania warzyw i owoców z linii Functional Form.

Podczas przygotowywania surówek niezbędne są noże do obierania, krojenia, siekania i skrobania owoców czy warzyw, takich jak marchew, jabłka, seler, rzodkiew czy buraczki. Linia Functional Form to bogaty wybór noży zarówno z krótkim, jak i długim ostrzem. Do drobnych warzyw lub owoców idealny będzie nóż z zagiętym ostrzem, do krojenia pomidorów czy warzyw o śliskiej skórce zaś nóż z ząbkowanym ostrzem. Doskonałym rozwiązaniem podczas przygotowywania surówek mogą okazać się także skrobaczki, dostępne w dwóch wariantach: ze stałą głowicą i ruchomą głowicą.

Warzywa i owoce do surówki czy sałatki można również zetrzeć na tarce. W kolekcji Functional Form Fiskars znajdują się różne typy tarek. Uniwersalne tarki składane, o zróżnicowanej wielkości oczek oraz dwustronna tarka z pojemnikiem. Tarki składane, dzięki możliwości zmiany ustawienia kąta pracy, zwiększają komfort użytkowania. Ponadto są łatwe do przechowywania, gdyż zajmują mniej miejsca niż tradycyjne modele.

Ciekawą propozycję stanowi dwustronna tarka z pojemnikiem. Pozwala zetrzeć produkty na małych, jak i na dużych oczkach – wystarczy ją jedynie odwrócić właściwą stroną. Dodatkowym atutem jest pojemnik ze szczelną pokrywką, w którym można przechowywać starte produkty.

Do wzbogacenia smaku domowych sałatek i surówek przydadzą się również praska do czosnku z wyjmowaną, metalową siateczką ułatwiającą czyszczenie, młynek do przypraw z czterokrotnie trwalszym od stali wkładem ceramicznym oraz wyciskarka do cytrusów, dzięki której uzyskamy klarowny sok z cytryny.


Ciekawostki

2014-01-08 16:43:50 | Komentarze: 0

Jedz ser żółty zimą – 3 powody

Zimą zasadniczo polecane przez dietetyków są kasze oraz owoce i warzywa. Produktów, które dodadzą nam siły i uzupełnią brakujące witaminy i minerały, jest jednak o wiele więcej. Jednym z nich jest ser żółty - zdradzamy, jakie ma właściwości i dlaczego nie powinno go zabraknąć w naszym zimowym jadłospisie.

Kapary i karczochy - z czym to się je?

Zdrowe, ekologiczne szkło TERMISIL – idealne do pieczenia ciast i własnego chleba!

Pieczenie w naczyniu żaroodpornym Grill&Drop jest takie proste!

Ochrona pszczół i motyli, czyli producenci żywności w trosce o środowisko

Bądź eko także w kuchni!

Życie kręci się wokół wody

RICOLA - FUNKCJONALNE CUKIERKI ZIOŁOWE – smak, orzeźwienie i bogactwo 13 ziół w każdym cukierku!

Skąd pochodzi Twoja ryba?

Student w wielki mieście - kulinarna szkoła przetrwania