Szukaj firmy


Atlanta Poland S.A.

Informacje ogólne

Atlanta Poland SA jest największą firmą działającą w Polsce na rynku hurtowego handlu bakaliami - istnieje i aktywnie działa od 1990 roku.

Podstawową dziedziną gospodarczej aktywności ATLANTY POLAND S.A. jest handel zagraniczny. Firma sprowadza do Polski orzechy, suszone owoce, ziarna, substancje konserwujące i zagęszczające wykorzystywane do produkcji wyrobów czekoladowych, słodyczy, ciastek i pieczywa. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie zespołu stanowi podbudowę sukcesów współczesnej ATLANTY POLAND S.A. - krajowego lidera w zaopatrzeniu surowcowym przemysłu cukierniczego i piekarniczego.

Pozycję Atlanty Poland S.A. jako lidera na rynku bakalii potwierdzają dane dotyczące jej udziału w rynku, sięgającego ~30% w kluczowych pozycjach asortymentowych.

Firma dysponuje zaawansowanymi technologicznie liniami produkcyjnymi umożliwiającymi przetwarzanie (prażenie, blanszowanie, sortowanie, krojenie, mielenie) orzechów, migdałów i sezamu.

Wytwarzane są także: marcepan, arachipan, miazga z orzechów laskowych i arachidowych oraz z sezamu.

Rygorystyczne przestrzeganie norm jakościowych w zakresie kontroli surowców (możliwe dzięki nowocześnie wyposażonemu laboratorium), jak również egzekwowanie wymagających zaleceń procedur składowania i produkcji sprawiło, iż Atlanta Poland S.A. uzyskała w roku 2001 certyfikat ISO 9001.

Atlanta Poland S.A. jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 12 000 m2 zabudowanej obiektami magazynowo-biurowymi o wysokim standardzie, o kubaturze 45 000 m3 z doskonała lokalizacją w centrum Gdańska. Ich dogodne położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych Trójmiasta ułatwia transport towarów z portów Gdańska i Gdyni.

Spółka rozwija się bardzo dynamicznie: od roku 1994 do dzisiaj sprzedaż wzrosła kilkudziesięciokrotnie.