Dodaj ofertę za darmo

Business Blog

System Ishida X-RAY zapewnieniem wysokiej jakości pierników

2018-02-26 | Anna Kisiel

System Ishida X-RAY zapewnieniem wysokiej jakości pierników. Niemiecka spółka Frank Lebkuchen GmbH, wiodący producent pierników postanawia podnieść swoje, już rygorystyczne procedury kontroli jakości instalując nowe urządzenie kontroli rentgenowskiej Ishida ...
Niemiecka spółka Frank Lebkuchen GmbH, wiodący producent pierników postanawia podnieść swoje, już rygorystyczne procedury kontroli jakości instalując nowe urządzenie kontroli rentgenowskiej Ishida IX-GA-2475.

Nowy system kontroli został umieszczony na końcu najważniejszej linii produkcyjnej firmy, kontrolując standardowe opakowanie o masie 200 gramów mieszanki pierników, tj. najlepiej sprzedającego się produktu Franka Lebkuchen, który stanowi prawie 80% całej produkcji firmy. Owinięte folią, tekturowe tacki, gdzie na każdej umieszcza się po siedem kawałków, trzech różnych typów piernika - naturalnego, z powłoką czekoladową oraz lukrowanego.

Kawałki piernika umieszczone są w opakowaniach wertykalnie. Ze względu na różną grubość stawiają wysokie wymagania do systemu kontroli systemu X-ray Ishida. Niemniej jednak, urządzenie Ishida X-ray pozwala na idealną kalibrację dla zamierzonego zastosowania. System IX-GA-2475 pozwala na osiąganie prędkości na pasie do 90 metrów na minutę, wykrywając ciała obce o średnicy zaledwie 0,5 mm. Wadliwe opakowania są eliminowane za pomocą podmuchu dyszy powietrznej.

Opatentowana technologia X-ray Ishida jest oparta na oprogramowaniu stosującym inteligentny algorytm genetyczny. Metodą analizy agregowanych danych obrazowych generowanych przez szereg kontroli, maszyna osiąga wyjątkowo wysoki poziom dokładności detekcyjnej. Ponieważ w procesie produkcji żywności rozpoznaje się zazwyczaj podobne zanieczyszczenia, system może z każdego cyklu kontrolnego wykreować bardziej dokładny log porównawczy. Jest to źródło cennych informacji obrazowych i numerycznych, które pozwalają na likwidację powtarzających się źródeł, z których pochodzą zanieczyszczenia.

W ten sposób, Frank Lebkuchen może wykazać, że procesy produkcji i pakowania odbywają się prawidłowo i dokładnie. Poziom monitoringu identyfikacji (śledzenia) każdej partii produktu jest bardzo ważny dla firmy oczekującej na certyfikat IFS, tj. międzynarodowego standardu bezpieczeństwa żywości (ang. IFS — International Food Safety).

Łatwy w eksploatacji system Ishida IX-GA-2475 został wyposażony w funkcję ustawień automatycznych z gotowością do pracy w ciągu 90 sekund oraz zaprogramowaną liczbą do 100 różnych programów, ułatwiających częste zmiany produktu.

"Opakowania z zawartością pierników różnych rodzajów są łatwe do wprowadzenia w program, co pozwala nam na bardzo szybkie realizowanie nowych zamówień", komentuje Helmut Frank, Dyrektor Zarządzający Frank Lebkuchen.

Precyzyjne dostrajanie ustawień może być wykonywane w ciągu cyklu produkcyjnego. Chronione hasłem poziomy dostępu stanowią zabezpieczenie konkretnych ustawień, które mogą być zmieniane jedynie przez pracowników z autoryzacją.

Równie istotnym jest cecha zaprojektowanej konstrukcji urządzenia łatwej do utrzymania w czystości "hygiene-friendly", typu "open-frame" z poziomem ochronności IP65. (IP65 - to urządzenie ochronione przed pyleniem i strumieniami wody.
Pomimo, ze dostawcy składników przeprowadzają własne wstępne kontrole, a firma stosuje detektor metalu, Frank Lebkuchen postanowił rozbudować własne systemy kontroli o technologię kontroli X-ray.

Spółka zwróciła się do Ishida, "ponieważ jest liderem w dziedzinie technologii kontroli rentgenowskiej", mówi Helmut Frank. Kompleksowe serie testów próbek partii opakowań z piernikami specjalnie zanieczyszczonych przeprowadzono w centrum inspekcyjnym Ishida w Norderstedt, w pobliżu Hamburga. System wiarygodnie wykrył wewnątrz pierników nawet najmniejsze ciała obce, takie jak drobiny metalu, gumy twardej i szkła. "Wyniki testów były przekonujące i detekcja drobin ciał obcych zadziałała doskonale", mówi Helmut Frank.

System kontroli rentgenowskiej jest w stosowany od 10 do 14 godzin dziennie. Do tej pory pozwolił na detekcję takich zanieczyszczeń, jak drobiny ziemi czy cząstki łupin z orzechów. "Zazwyczaj występuje u nas bardzo mało ciał obcych. Średnio jest to jeden przypadek zanieczyszczenia na tonę przerobu produkcyjnego gdyż nie żałujemy na zakupy urządzeń dających największą ochronę naszych procesów produkcyjnych. Jednak system kontroli rentgenowskiej eliminuje inne możliwe ryzyka dla konsumentów", mówi Helmut Frank. Firma eksportuje również wiele swych produktów do Szwajcarii, w której aktualnie, niemalże wszystkie sklepy sieciowe domagają się stosowania technologii kontroli X-ray.

Firma Frank Lebkuchen z siedzibą w Arzberg w bawarskich górach Fichtel, od ponad 150 lat wytwarza najlepsze pierniki Elisen z zawartością ponad 25% orzechów laskowych i migdałów oraz przy maksymalnej 10% zawartości mąki, pierniki Elisen są bezsprzecznie najlepsze w swojej klasie.

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2018-11-26 | Komentarze: 0

  Technologia Ishida sprawdzona na produktach z grzybów. Technologia naważania wielogłowicowego oraz ważenia kontrolnego Ishida, wspierana przez zaawansowany, jej rodzimy system gromadzenia danych o nazwie IDCS II [tj. Ishida Data Capture System] dostarc...

  Technologia Ishida sprawdzona na produktach z grzybów

  Technologia naważania wielogłowicowego oraz ważenia kontrolnego Ishida, wspierana przez zaawansowany, jej rodzimy system gromadzenia danych o nazwie IDCS II [tj. Ishida Data Capture System] dostarcza, tak szybkość, jak i dokładność oraz odpowiada za wzrost wydajności produkcji. Zastosowany z powo...

 • 2018-08-22 | Komentarze: 0

  Ishida X-RAY gwarantem wysokiej jakości dla eksportu frankfurterek. System inspekcji X-ray firmy Ishida umożliwia czołowemu niemieckiemu producentowi wędlin i wyrobów mięsnych, firmie Goldschmaus Natur realizację najwyższej jakości produkcji spożywczej, jaka jest w...

  Ishida X-RAY gwarantem wysokiej jakości dla eksportu frankfurterek

  System inspekcji X-ray firmy Ishida umożliwia czołowemu niemieckiemu producentowi wędlin i wyrobów mięsnych, firmie Goldschmaus Natur realizację najwyższej jakości produkcji spożywczej, jaka jest wymagana przy eksporcie frankfurterek do Japonii. W fabryce Goldschmaus Natur w Garrel w regionie...

 • 2018-08-22 | Komentarze: 0

  Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych. Ishida Europe wdrożyła nową serię naważarek z dziesięcioma i czternastoma głowicami specjalnie zaprojektowanymi do szybkiego i dokładnego naważania produktów delikatnych, takich jak herbatniki, waf...

  Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych

  Ishida Europe wdrożyła nową serię naważarek z dziesięcioma i czternastoma głowicami specjalnie zaprojektowanymi do szybkiego i dokładnego naważania produktów delikatnych, takich jak herbatniki, wafle i mrożonki. Produkty łatwo łamliwe są typowym wyzwaniem dla systemów zautomatyzowanego naważan...