Dodaj ofertę za darmo

Szukaj Bloga

Business Blog

Płatki ziemniaczane- uszlachetniający dodatek

2019-01-22 | Justyna Korzeniak

Płatki ziemniaczane- uszlachetniający dodatek. Płatki ziemniaczane są produktem znanym i stosowanym od wielu lat w różnych gałęziach przetwórstwa, w ostatnim czasie zyskały jeszcze większą popularność. Są jednym z najbardziej poszukiwanych doda...
Płatki ziemniaczane są produktem znanym i stosowanym od wielu lat w różnych gałęziach przetwórstwa, w ostatnim czasie zyskały jeszcze większą popularność. Są jednym z najbardziej poszukiwanych dodatków w szeroko pojętych branżach piekarniczej i gastronomicznej. Skąd tak duże zainteresowanie tym produktem? Odpowiedzi udzielił jeden z polskich dystrybutorów specjalizujący się w takim asortymencie.

Obecny rok zdecydowanie nie rozpieszczał rolników. Zarówno w Polsce, jak i całej Europie Zachodniej doskwierała im susza, która w niektórych rejonach zniszczyła nawet 70 proc. upraw.
Zbiory są zdecydowanie mniejsze niż rok temu, a ceny adekwatnie wyższe. - Obecnie, nie cena jest kluczowym problem, a dostępność asortymentu – podkreśla Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP, który kilka dni temu podpisał kontrakt na dostawę płatków ziemniaczanych na Białorusi, bo w Polsce są już niedostępne lub bardzo drogie. - Na rynku brakuje ziemniaków, więc płatki ziemniaczane, tym bardziej trudno dostać. Już wiemy, że zapotrzebowanie na ten konkretny produkt mocno wzrosło. Idealnie byłoby kupować u krajowych producentów, ale są duże braki asortymentu, więc importujemy z Belgii, Francji oraz Wschodniej części Europy- wyjaśnia P. Katolik.

Płatki ziemniaczane naturalny ulepszacz pieczywa
- Płatki ziemniaczane znajdują coraz więcej zwolenników, ponieważ są naturalnym konserwantem i spulchniaczem. A produkty naturalne są teraz bardzo popularne i chętnie wykorzystywanym dodatkiem gastronomicznym – tłumaczy prezes Zarządu Katolik Group. Ponadto łatwiej je przechowywać, niż tradycyjne ziemniaki.

Coraz chętniej wykorzystywane jako dodatek uszlachetniający, niezbędny w wielu produkowanych asortymentach przetworzonej żywności. Dodawane do pieczywa, stanowią naturalny ulepszacz, przedłużający świeżość.

Szerokie zastosowanie znajdują również w gastronomii. Zrobimy z nich błyskawiczne purée ziemniaczane. Stanowią doskonały dodatek do wyrobu dań ziemniaczanych, świeżych i mrożonych ( pyzy, krokiety, kluski śląskie, kopytka czy pierogi). Można je używać jako panierkę do mięsa i ryb. Są także głównym składnikiem przekąsek: snacków, prażynek czy chrupek. Spełniają również rolę naturalnego wypełniacza i zagęstnika przy produkcji dodatków do wszelkiego rodzaju farszów, nadzień ,wyrobów z mielonego mięsa, sosów czy zup.

Płatki ziemniaczane produkowane są z ugotowanych ziemniaków, bez żadnych dodatków smakowych. Dlatego stosowanie ich zdecydowanie podwyższa wydajność zarówno pieczywa jak i dań oraz przekąsek ziemniaczanych.

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media
***
KATOLIK GROUP - to globalny dystrybutor dodatków dla piekarnictwa i cukiernictwa standardowych oraz BIO. Firma nastawiona jest na ciągły rozwój. Już niebawem rozpocznie się budowa nowej przestrzeni biznesowej w Raciborskiej Strefie Gospodarczej przy ul. Komunalnej. Obecnie swoją główną siedzibę ma w Kietrzu, posiada także oddziały w Obornikach Śląskich oraz nowoczesną linię produkcyjną do oczyszczania ziaren w Olkuszu. Rocznie importuje aż 15 tysięcy ton siemienia lnianego, co pozwala firmie wieść prym wśród tego typu przedsiębiorstw w kraju. Szczegóły na stronie: www.katolikgroup.pl oraz w poratu Facebook.com/KatolikGroupSp.zoo.

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

  • 2019-02-13 | Komentarze: 0

    Frutavita- kwintesencja smaku

    Zapowiadaliśmy kolejne nowości naszej firmy, oto jedna z nich. Z przyjemnością informujemy, że poszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż konfekcjonowanych ziaren pod nazwą Frutavita. Produkty tej marki będą dostępne na platformach sprzedażowych, a także w sklepie internetowym pod domeną www.fru...

  • 2019-01-22 | Komentarze: 0

    Paweł Katolik- uporządkowaliśmy bieżące sprawy i przygotowaliśmy się na mocne uderzenie

    Początek Nowego Roku sprzyja podsumowaniom minionego. Dla przedstawicieli przemysłu spożywczego był on wyjątkowy. 2018 nie był łatwym rokiem, ale bardzo dynamicznym. Plusy i minusy minionych 365 dni przedstawia Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP, globalny dystrybutor dodatków piekarniczy...