Dodaj ofertę za darmo

Szukaj Bloga

Business Blog

Nowy, zielony sok Marwit. To odpowiedź na oczekiwania rynku

2017-04-20 | Natalia Porada

Nowy, zielony sok Marwit. To odpowiedź na oczekiwania rynku. Świeży sok z jabłek i ogórka z imbirem Marwit pojawi się w blisko 3 tysiącach sklepów w całej Polsce 10 kwietnia. Będzie dostępny przez trzy miesiące.

- Od dłuższego czasu konsumenci sugerowali ...
Świeży sok z jabłek i ogórka z imbirem Marwit pojawi się w blisko 3 tysiącach sklepów w całej Polsce 10 kwietnia. Będzie dostępny przez trzy miesiące.

- Od dłuższego czasu konsumenci sugerowali nam, że czekają na produkt, który będzie nie tylko pożywny i zdrowy, ale również orzeźwiający. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom – tłumaczy Maciej Jóźwicki, prezes Marwit Sp. z o.o., największego producenta świeżych soków w Polsce. – Nie ukrywajmy również, że termin wprowadzenia go na rynek jest nieprzypadkowy. Sok wyprodukowany jest ze składników działających oczyszczająco i wspomagających odchudzanie, a na takie ludzie liczą wiosną, kiedy chcą zrzucić kilka kilogramów nadwagi po zimie.

Linia produkcyjna ruszy 9 kwietnia. W sklepach pojawi się pierwszy raz dzień później, w szklanych butelkach o pojemności 250 ml. Sok będzie miał krótki, zaledwie pięciodniowy termin przydatności do spożycia. Wszystko ze względu na to, że nie zawiera konserwantów i substancji wzbogacających.
Sok z jabłek i ogórka z imbirem to kolejna propozycja marki, dostępna w serii limitowanej. Od listopada ubiegłego roku Marwit sprzedaje już sok z pomidorów i papryki. Wcześniej, co kwartał, pojawiał się inny smak (między innymi aronia, rabarbar, winogrono czy marakuja), wzbogacając tym samym ofertę ośmiu smaków naturalnych soków, dostępnych przez cały rok.

Marwit zaczął poszerzać asortyment soków, wprowadzając najpierw smak marchewkowo-selerowy, a następnie jabłkowy i buraczkowo-jabłkowy. Wcześniej przez blisko dziesięć lat istnienia firma opierała się wyłącznie na soku marchewkowym.

Równocześnie z powiększaniem oferty dotyczącej soków, Marwit sukcesywnie zwiększa asortyment innych produktów z sektora convenience, który umożliwia konsumentowi sięganie po gotowe warzywne i owocowe przekąski (a więc o Surówki Premium, Smoothie, Zupy krem, marchewki Marwitki, Sałaty raz, dwa, trzy oraz Świeży Mix, czyli krojone zestawy owocowo-warzywne). Tym samym wychodzi naprzeciw jednemu z najsilniejszych obecnie trendów konsumenckich. Już w 2015 roku czterech na dziesięciu Polaków oświadczyło, że gdyby tylko mogło kupować owoce i warzywa w wygodnej formie gotowych przekąsek, sięgaliby po nie jeszcze częściej*.

Rozwój firmy i jego kierunek doceniła branża. W styczniu Marwit został bowiem uhonorowany tytułem Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma!, dwa miesiące później wyróżniony w rankingu Gazele Biznesu, doceniającym najbardziej dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa.

* Dane z badań firmy Mintel, opublikowanych w czerwcu 2015 roku.

Świeży sok z jabłek i ogórka z imbirem
w sklepach od: 10 kwietnia 2017
opakowanie: szklana butelka
pojemność: 250 ml

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2017-06-22 | Komentarze: 0

  Kolor zdrowia na wakacje. Sprawdźcie, jaki do was pasuje. Jedziecie w góry? Zadbajcie, by wasze posiłki były… bordowe. Nad morzem lub jeziorem – pomarańczowe. W mieście zaś fioletowe. Wytłumaczenie jest nadzwyczaj proste.

To, jaki kolor ma dodawane do ...

  Kolor zdrowia na wakacje. Sprawdźcie, jaki do was pasuje

  Jedziecie w góry? Zadbajcie, by wasze posiłki były… bordowe. Nad morzem lub jeziorem – pomarańczowe. W mieście zaś fioletowe. Wytłumaczenie jest nadzwyczaj proste. To, jaki kolor ma dodawane do dań warzywo lub owoc, zdradza bardzo wiele informacji na temat witamin i składników mineralnych, któ...

 • 2017-06-20 | Komentarze: 0

  Sok wielowarzywny Ogrody Natury pomidor – burak – papryka. Sok o smaku czerwonych warzyw, które są źródłem antyoksydantów, a więc substancji nie tylko chroniących przed nowotworami, ale również spowalniających starzenie się organizmu. 

Sok wielowarzywny...

  Sok wielowarzywny Ogrody Natury pomidor – burak – papryka

  Sok o smaku czerwonych warzyw, które są źródłem antyoksydantów, a więc substancji nie tylko chroniących przed nowotworami, ale również spowalniających starzenie się organizmu. Sok wielowarzywny Ogrodów Natury przede wszystkim przyciąga klientów smakiem – tak stwierdziło aż 39 proc. z nich. W ...

 • 2017-06-13 | Komentarze: 0

  Trzy porady dietetyka, które musisz poznać przed latem. Chcesz poprawić formę przed latem? Zrzucić kilka kilogramów, żeby lepiej wyglądać na plaży? A może sprawić, by włosy i paznokcie wyglądały na zdrowsze? To proste! Wystarczy, że połączysz w diecie ś...

  Trzy porady dietetyka, które musisz poznać przed latem

  Chcesz poprawić formę przed latem? Zrzucić kilka kilogramów, żeby lepiej wyglądać na plaży? A może sprawić, by włosy i paznokcie wyglądały na zdrowsze? To proste! Wystarczy, że połączysz w diecie świeże soki z marchwi, jabłek lub jabłek z granatem Witmar z odpowiednimi produktami. Dietetyk Anna C...