Business Blog

Nowość na rynku, automatyczna linia wiążąca do warzyw i kwiatów.

2013-02-23 | Dział Handlowy

Nowość na rynku, automatyczna linia wiążąca do warzyw i kwiatów.. Nowość na rynku, automatyczna linia wiążąca do warzyw i kwiatów.

Dla producentów warzyw i kwiatów została wprowadzona wielofunkcyjna automatyczna linia wiążąca do wiązania warzyw: włoszczyzna, p...
Nowość na rynku, automatyczna linia wiążąca do warzyw i kwiatów.

Dla producentów warzyw i kwiatów została wprowadzona wielofunkcyjna automatyczna linia wiążąca do wiązania warzyw: włoszczyzna, pory, szparagi, marchew, pietruszka lub kwiatów: tulipany, róże, wiązanki.

Przykładowa kompletna linia składa się z podajnika o ustalonej zgodnie z zapotrzebowaniem długości, wykonana w systemie mieszanym: stal nierdzewna, malowanie, z jednym lub dwoma urządzeniami wiążącymi AXRO FQC2, opcjonalnie z przenośnikiem odbiorczym i stołem obrotowym.
Całość linii produkowana jest w Polsce.

Cyklop AXRO FQC2 to urządzenie do wiązania sznurkiem elastycznym produkowane w Holandii.
Urządzenie wiążące sznurkiem elastycznym małe, bądź delikatne przedmioty: kwiaty, warzywa, sadzonki.

ZASADA DZIAŁANIA

Konstrukcję nośną wykonano z profili zamkniętych o przekroje prostokątnym. Z tyłu konstrukcji nośnej osadzono dwa wały zwrotne (górny i dolny). Natomiast z przodu osadzono wał napędowy i wał zwrotny. Wały zwrotne dolne (z tyłu i z
przodu) zamontowano w oprawach umożliwiających naciąg łańcuchów. Konstrukcję nośną przenośnika zamontowano na układzie nóg z 6-oma kołami jezdnymi o średnicy ø160, przy czym pod żadnym pozorem nie wolno zmieniać ilości oraz miejsc podparcia konstrukcji nośnej przenośnika.
Na konstrukcji nośnej umieszczono dwie pary bliźniaczych łańcuchów płytkowych, na których zamontowano uchwyty na włoszczyznę. Łańcuchy prowadzone są po ślizgach zarówno po stronie czynnej jak i biernej. Łańcuchy otrzymują napęd od kół zębatych osadzonych na wale napędowym.
Do wiązania wiązek włoszczyzny zastosowano dwie wiązarki AXRO FQC2 holenderskiego producenta Cyklop / Cybutec (jedna w wykonaniu prawym, druga – lewym). Wiązarki posadowiono na specjalnej platformie, która została zamontowana na przenośniku. Platforma umożliwia regulację wiązarek w kierunku „góra – dół” oraz poziomo w kierunku poprzecznym do przenośnika tak, że pierwsze wiązanie odbywa się w odległości 130-250mm od prowadnicy bocznej a drugie wiązanie w odległości 130-250mm od pierwszego wiązania.
W części załadowczej przenośnika zawieszono cztery przesuwne podstawy pod skrzynki na warzywa (trzy z prawej strony i jedna z lewej). Z lewej strony przenośnika zamontowano trzy opuszczane blaty przeznaczone do pakowania włoszczyzny o długości do 800mm.

DANE TECHNICZNE

Wydajność urządzenia ( ilość wiązań) - od 12 - 90 wiązek/min.,
Wymiary wiązki włoszczyzny: szerokość 50–100mm x wysokość 100mm x długość 400–800mm,
Odległość między wiązkami - 305mm,
Długość przenośnika w osiach bębnów - 7160mm,
Wysokość robocza regulowana - 850±50mm,
Szerokość robocza - 600 lub 800mm,
Prędkość przesuwu łańcuchów regulowana - 0,06-0,46m/s,
Moc silnika motoreduktora - 0,75kW,
Prędkość obrotowa silnika - 1400obr/min,
Zasilanie - 3x400V, 50Hz,
Wymiary gabarytowe przenośnika: długość 8100 x szerokość 1700 x wysykość 1500mm,
Waga - ~320kg.

Informacje, sprzedaż i montaż: 501 685 074
Więcej: Wiazarka.pl

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika