Business Blog

Ishida X-RAY gwarantem wysokiej jakości dla eksportu frankfurterek

2018-08-22 | Anna Kisiel

Ishida X-RAY gwarantem wysokiej jakości dla eksportu frankfurterek. System inspekcji X-ray firmy Ishida umożliwia czołowemu niemieckiemu producentowi wędlin i wyrobów mięsnych, firmie Goldschmaus Natur realizację najwyższej jakości produkcji spożywczej, jaka jest w...
System inspekcji X-ray firmy Ishida umożliwia czołowemu niemieckiemu producentowi wędlin i wyrobów mięsnych, firmie Goldschmaus Natur realizację najwyższej jakości produkcji spożywczej, jaka jest wymagana przy eksporcie frankfurterek do Japonii.

W fabryce Goldschmaus Natur w Garrel w regionie Münsterland został zainstalowany system Ishida model IX-GA-2475, zaprojektowany do kontroli małych produktów przy dużych prędkościach. Zadaniem urządzenia jest wykrywanie niepożądanych ciał obcych w produkcie. Produktem, w tym przypadku są frankfurterki kontrolowane przed ich zapakowaniem. Kiełbaski z Goldschmaus Natur są produkowane zgodnie ze specjalną recepturą według wymogów japońskiej branży gastronomicznej i cateringowej.

Produkt jest transportowany na linię produkcyjną w tzw sznurach na specjalnych wózkach wędzarniczych, gdzie dalej jest ręcznie podawany na linię technologiczną. Po odcięciu od sznura, oddzielone od siebie o zaledwie kilka centymetrów poszczególne kiełbaski przechodzą z dużą prędkością przez system inspekcji X-ray Ishida.

Opatentowana przez Ishida i wykorzystywana w systemie inspekcji X-ray technologia została oparta o oprogramowanie stosujące inteligentny algorytm genetyczny, (GA- Genetic Algorithm). Dzięki GA analiza danych obrazowych w kolejnych generacjach pozwala maszynie uzyskiwać nadzwyczaj wysoki poziom precyzji inspekcyjnej. W związku z faktem, że podobne kontaminanty są wykrywane wielokrotnie w produkcji tego typu produktu, co kiełbaski, system może być optymalizowany w kierunku wychwytywania tych właśnie elementów niepożądanch. Urządzenie gromadzi cenne informacje wizualne i numeryczne, które pomagają wyeliminować źródła zanieczyszczeń, zwłaszcza te o charakterze nawrotowym. Zastosowanie systemu od Ishida pozwala firmie Goldschmaus Natur wykazać poprawność procesów produkcji i pakowania.

Urządzenie Ishida IX-GA 2475 realizuje swoje zadanie z prędkością taśmy 60 metrów na minutę, kontrolując do 200 kiełbasek na minutę. System kontroli X-ray potencjalnie może dostarczać wyższą wydajność, jednak o tempie decyduje tempo przycinarki.

System pomimo dużej prędkości operacyjnej, niezawodnie wykrywa ciała obce, takie jak: kawałki metalu, szkło, plastik chrząstki oraz kości. Wymóg poziomu wiarygodnego wykrywania kawałków metalu o średnicy 0,6 mm, szkła o średnicy 2 mm i plastiku o średnicy 5 mm jest spełniany co potwierdzają dodatkowo regularne kontrole sprawdzające skuteczność operacyjną stosujące specjalnie spreparowane produkty testowe.

Ponadto system może wychwycić i odrzucić kiełbaski, które wykazują inne wady, takie jak na przykład sztuki zawierające grudki zbitych ziół czy sztuki uszkodzone mechanicznie. Specjalne szybkie ramię odrzutnika kieruje odrzuty do pojemnika na odpady. Wszystkie informacje trafiają i są gromadzone w Rejestrze Danych (data log). Funkcja ta pomaga wyeliminować źródła powtarzających się kontaminacji, stanowiąc jednocześnie potwierdzenie tego, że procesy produkcyjne są realizowane prawidłowo i że są prawidłowo skonfigurowane.

Nowy system inspekcji X-ray jest eksploatowany w Goldschmaus Natur głównie w trybie dwuzmianowym. Zaprojektowana według wymogu klasy IP65 konstrukcja pozwala na bezproblemową pracę w wilgotnym środowisku linii produkcyjnej. Kwestia obsługi i zapoznanie się z nowym, w znacznym stopniu niewymagającym konserwacji urządzeniem, nie zajęła operatorom wiele czasu. System inspekcji X-ray jest łatwy w eksploatacji oraz posiada funkcję auto-konfiguracji a gotowość roboczą osiąga w czasie 90 sekund. Precyzyjne regulacje konfiguracyjne można wykonywać podczas pracy bez przerywania produkcji. System posiada do 100 wstępnych i programowalnych ustawień konfiguracyjnych, co ułatwia bardzo szybkie przezbrojenia między produktami.

Dla Michaela Schmolke, Kierownika Technicznego w Goldschmaus, zalety tego systemu inspekcji X-ray są przejrzyste: "Maszyna potrafi znaleźć wszelkiego rodzaju ciała obce - i nie tylko metalowe. Ponadto, żaden inny system na rynku nie potrafi dokonać detekcji ciał obcych przy tak dużych prędkościach".

O nowym systemie kontroli rentgenowskiej zostali również poinformowani klienci firmy. Firma dała tym samym wyraźny komunikat, że Goldschmaus Natur jest przedsiębiorstwem zaangażowanym w proces utrzymywania najwyższych standardów kontroli jakości.

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2019-03-12 | Komentarze: 0

  Elastyczność X_RAY ISHIDA dla małych opakowań. Elastyczność i wszechstronność technologii inspekcji rentgenowskiej Ishida okazała się idealnym rozwiązaniem dla wymagań dotyczących kontroli jakości w Hügli, międzynarodowej firmie przemysłu spoży...

  Elastyczność X_RAY ISHIDA dla małych opakowań

  Elastyczność i wszechstronność technologii inspekcji rentgenowskiej Ishida okazała się idealnym rozwiązaniem dla wymagań dotyczących kontroli jakości w Hügli, międzynarodowej firmie przemysłu spożywczego w Zàsmuky w Republice Czeskiej. W szczególności dotyczy to dwóch modeli maszyn X-ray Ishid...

 • 2019-02-21 | Komentarze: 0

  Elastyczność systemu Ishida X-RAY gwarancją utrzymania najwyższej jakości produktu. Technologia inspekcji X-ray Ishida wspomaga proces utrzymania wysokiej reputacji, jednej z najbardziej popularnych w Rosji marek tradycyjnych przekąsek. 

Firma "ROSTRAGROEXPORT" założona została...

  Elastyczność systemu Ishida X-RAY gwarancją utrzymania najwyższej jakości produktu

  Technologia inspekcji X-ray Ishida wspomaga proces utrzymania wysokiej reputacji, jednej z najbardziej popularnych w Rosji marek tradycyjnych przekąsek. Firma "ROSTRAGROEXPORT" założona została przez Borisa Aleksandrova w 1995 roku, który to rozpoznał na rosyjskim rynku spożywczym niszę na do...

 • 2018-11-26 | Komentarze: 0

  Technologia Ishida sprawdzona na produktach z grzybów. Technologia naważania wielogłowicowego oraz ważenia kontrolnego Ishida, wspierana przez zaawansowany, jej rodzimy system gromadzenia danych o nazwie IDCS II [tj. Ishida Data Capture System] dostarc...

  Technologia Ishida sprawdzona na produktach z grzybów

  Technologia naważania wielogłowicowego oraz ważenia kontrolnego Ishida, wspierana przez zaawansowany, jej rodzimy system gromadzenia danych o nazwie IDCS II [tj. Ishida Data Capture System] dostarcza, tak szybkość, jak i dokładność oraz odpowiada za wzrost wydajności produkcji. Zastosowany z powo...