Dodaj ofertę za darmo

Szukaj Bloga

Business Blog

Ishida Europe - obsłuja opakowań niskiej masy z wysoką prędkością roboczą

2018-05-25 | Marcin Rasiński

Ishida Europe - obsłuja opakowań niskiej masy z wysoką prędkością roboczą. Technologia naważania wielogłowicowego Ishida wspomogła proces transformacji cyklu pakowania w zakładzie należącym do międzynarodowej firmy spożywczej Hügli w Zàsmuky, w Czechach. Zmiana polegała n...
Technologia naważania wielogłowicowego Ishida wspomogła proces transformacji cyklu pakowania w zakładzie należącym do międzynarodowej firmy spożywczej Hügli w Zàsmuky, w Czechach. Zmiana polegała na instalacji naważarki wielogłowicowej Ishida (wersja 18 głowicowa) o konstrukcji kompaktowej przeznaczonej do naważania i pakowania produktów dehydratyzowanych (tj. odwodnionych) w woreczki o gramaturze od 15 do 25 g z prędkością roboczą do 100 opakowań na minutę.

Zakład w Zàsmuky specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy produktów dehydratyzowanych, w tym zup, sosów, przypraw i dań ryżowych, dostarczając na rynek w cyklu rocznym około 100 milionów opakowań w rozmiarach detalicznych, tj. od 15g do 150g.
Do momentu instalacji pierwszej naważarki Ishida, tj. w 2006r. , firma stosowała dozowniki objętościowe, lecz ich główną wadą był brak dokładności i sterowania, prowadzący do strat nadważeniowych, zazwyczaj na poziomie 5%. Wdrożenie systemu Ishida pozwoliło znacząco zmniejszyć tą wartość do zaledwie 1,5%.

Aktualnie wraz z instalacją naważarki 18 głowicowej firma jest w stanie realizować produkcję opakowań z niewielkim targetem wagowym, przy dużych prędkościach operacyjnych oraz przy zachowaniu doskonałego poziomu dokładności.

"Początkowo wyspecyfikowaliśmy prędkość maksymalną dla naważarki na 90 paczek na minutę, ale szybko okazało się, że może ona działać jeszcze szybciej, co pozwoliło na dalszy wzrost wydajności" - wyjaśnia Dyrektor Produkcji, Pavel Coufal.

Chociaż maszyna obsługuje głównie mniejsze targety wagowe, to jej elastyczność umożliwia obsługę również i większych opakowań, tj. o wadze do 150g.
Firma Hügli w swym zakładzie obsługuje asortyment około 1000 różnych produktów oraz działa ze zróżnicowanymi długościami cykli produkcyjnych. Niektóre mogą wynosić zaledwie 10 000 opakowań, inne natomiast mogą przekraczać liczbę 500 000 opakowań.

Kluczową zaletą naważarek Ishida, szczególnie w porównaniu z dozownikami objętościowymi, jest łatwość, z jaką dokonuje się ich przezbrajania. Ustawienia dla zróżnicowanych produktów są przechowywane w pamięci naważarki gotowe do natychmiastowego przywołania. Zmiana jest realizowana na pilocie zdalnego sterowania przez dotknięcie przycisku wyboru. Również cykl związany z czyszczeniem zasadniczym jest równie prosty, zasobniki można łatwo i szybko demontować i wymieniać przy zmianach cykli produkcyjnych.

Naważarki wielogłowicowe stanowią część zakresu parku maszyn produkcyjnych pochodzących z Ishida, które przez lata zostały zainstalowane w Hügli. Jest wśród nich 16 wag kontrolnych i dwa systemy inspekcyjne X-Ray. Hügli, była również pierwszą firmą w Czechach, w której zainstalowano pionierski system przechwytywania danych, Ishida - IDCS [Ishida Data Capture System], będący narzędziem przeznaczonym do analizy danych wydajności, stosowanym do redukcji strat nadważeniowych oraz poprawy parametrów produktywności.

Pavel Coufal mówi, że sprzęt Ishida eksploatowany w cyklu 5 dniowym i 3 zmianowym, działa niezawodnie. Wskazuje także na szczególne korzyści wynikają ze wsparcia sprzedażowo serwisowego Ishidy w Republice Czeskiej.

"Wszystkie urządzenia Ishida działają niezawodnie, dzień w dzień, lecz dodatkowy komfort płynie z faktu, że w razie potrzeby, możemy liczyć na wsparcie techniczne i usługę szybkiego reagowania", wyjaśnia. "Ishida odegrała kluczową rolę we wspomaganiu rozwoju naszych przedsięwzięć, dostarczając wydajność wraz z kontrolą jakości, niezbędnymi czynnikami wspierającymi ekspansję firmy".

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2018-08-22 | Komentarze: 0

  Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych. Ishida Europe wdrożyła nową serię naważarek z dziesięcioma i czternastoma głowicami specjalnie zaprojektowanymi do szybkiego i dokładnego naważania produktów delikatnych, takich jak herbatniki, waf...

  Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych

  Ishida Europe wdrożyła nową serię naważarek z dziesięcioma i czternastoma głowicami specjalnie zaprojektowanymi do szybkiego i dokładnego naważania produktów delikatnych, takich jak herbatniki, wafle i mrożonki. Produkty łatwo łamliwe są typowym wyzwaniem dla systemów zautomatyzowanego naważan...

 • 2018-06-15 | Komentarze: 0

  Technologia Ishida wsparciem dla sukcesu i zwiększonej produkcji snaków. Wiodący słowacki producent przekąsek czerpie korzyści ze zintegrowanej linii pakującej, rozwiązania od Ishida Europe. Technologia Ishida umożliwiła sprostać rosnącemu i globalnemu zapotrzebowania n...

  Technologia Ishida wsparciem dla sukcesu i zwiększonej produkcji snaków

  Wiodący słowacki producent przekąsek czerpie korzyści ze zintegrowanej linii pakującej, rozwiązania od Ishida Europe. Technologia Ishida umożliwiła sprostać rosnącemu i globalnemu zapotrzebowania na wyjątkową ofertę firmy ze Słowacji. Są nią ekologiczne i przy tym wolne od alergenów snaki. Fir...

 • 2018-02-16 | Komentarze: 0

  Ishida Europe wprowadza na rynek detektor wycieku. Ishida Europe wprowadza na rynek rewolucyjny, nowy detektor wycieku, który zapewnia zachowanie pełnej, 100% szczelności opakowania jakiegokolwiek produktu, pakowanego w technologii MAP (Modified At...

  Ishida Europe wprowadza na rynek detektor wycieku

  Ishida Europe wprowadza na rynek rewolucyjny, nowy detektor wycieku, który zapewnia zachowanie pełnej, 100% szczelności opakowania jakiegokolwiek produktu, pakowanego w technologii MAP (Modified Atmosphere Packaging) z zastosowaniem CO2, jako czynnika w procesie pakowania w atmosferze modyfikowan...